Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    Nekem már másfél éve van vízhűtésem.
    A demostudioban vettem a hűtőblokkot
    www.demostudio.hu
    a szivornyát meg a nagymező utcában lévő díszállat kereskedésben, a csővel együtt.
    Hőleadónak egy pufferpalackot használok, ami 5 literes befőttes üveg képében testesült meg.
    A szivattyú benne van a pufferpalackban, mert így biztonságosabb mintha megkíséreltem volna letömíteni. A víz a palackban szobahőmérsékletű.
    633 cerkát 950-ig próbáltam, de aztán visszavettem valamelyest, mert így nem melegszik fel egész nap sem a palack anyira, hogy gondot okozna. Mellesleg az sa6r alaplapon be van állítva a riasztás és kikapcsolás is.
    Egyszer már volt szivattyúhalál is, tehát már a második szivornyát fogyasztom.
    kb 1 év 3 hónapig birta az első szivattyú.
    A kifingás okai között szerepelt, hogy a csapvízből kivált trutyi hazavágta a szivattyú belsejét. De amiatt is volt trutyisodás, hogy vízlágyítót használtam.
    A mostani rendszerbe szűrőt iktattam be, ami egyszerű elven működik. Nestlés kávés üvegbe van belevezetve a visszatérő cső. A kupak kiszurkálva, a szűrést pedig autómosó szivacsból vágott korong csinálja. A viz párolgását poolpack fóliával akadályozom meg. Erre azért van szükség mert a párolgás miatt, ha utántöltögetnék, akkor vízkövesedés indulna meg nagy mértékben.

    prohardver vendég

Aktív témák