Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz ponix #619 üzenetére

    Miért kevered megint a tudományt és a hitet? A darwinizmus nem hiten alapul. Hanem bizonyítékokon. Annál erősebb a teória, minél több rá a bizonyíték, és minél pontosabbak az előrejelzései. Az evolúció elmélet megfelel ezeknek. A vírusokról már írt valaki. Például ők. Pedig olyan egyszerűek, hogy még élőlénynek sem nevezhetők, de a folyamat megfigyelhető rajtuk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • faster

    nagyúr

    válasz ponix #619 üzenetére

    Hát ezt nem értem. Darwin elméletének jónéhány része közvetlenül megfigyelhető az állatoknál, de még akár a növényeknél is. Pl. a természetes szelekció elég egyértelmű jelenség, vagy például a fajon belüli változatosság. Darwin a biológiai jelenségekből valamint a leletekből vonta le a következtetést, hogy ez mindig is így volt, a fajok és az egyedek változtak és versengtek, így fejlődött ki az élővilág (baromira zanzásított darwini elmélet, de ennél sokkal részletesebben nem ismerem, be kéne szerezni a ''Fajok eredete'' könyvet). Asszem tán a csimpánz és az ember viszonylatában mutatták ki, hogy a génállományuk 97%-a megegyezik. De erről sem linket nem tudok adni, sem nem tudom most neked kémcsőben produkálni ezt a számot, valahol olvastam.
    Az ID mellett az szól, hogy a leletek hiányosak, mindig is azok voltak persze, és vannak olyan jelenségek, pl. testrészek, amik olyannyira bonyolultak (ilyen például a szem), hogy egyesek szerint ez nem alakulhatott ki csupán spontán mutációval. Mindenesetre ez nem cáfolja Darwin elméletét. Cáfolni akkor cáfolná, ha tudna adni egy sokkal jobban passzoló magyarázatot az egyedfejlődésre, de az ID csak annyit mond, hogy mivel lukas a Darwini kép, talán valamiféle idegen kéz nyúlt bele a fejlődésbe. Ettől azonban még nem tudomány.
    Évmilliárdok alatt alakult így ki a mai élővilág, ezt pedig, hogy ellenőrizzük, vissza kéne menni az időben, aztán ellenőrizni, tényleg így volt-e, persze ez elég nehéz ügy. Mindenestre logikus, viszonylag egyszerű magyarázat, aminek egyes elemei megfigyelhetők mai körülmények között is, ezért is népszerű elmélet.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák