Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz Buthán #20724 üzenetére

    Én nem tudom mindezt miből szűrted le. Anélkül, hogy támadásnak élnéd meg: Kettőnk közül te tűnsz fanatikusabbnak. Nem mondtam sehol, hogy jogos, vagy helyénvaló lehet a gyilkosság, de valamiképpen a földi igazságszolgáltatás mindenkori velejárója a büntetés. Ma is elfogadott az, hogy valakit akár elzárással sújtsanak önkényuralmi jelképek nagy nyilvánosság előtti használatért. Nyilván nem mérhető össze ez a halálbüntetéssel, de a jogosságát éppúgy megkérdőjelezhetnéd... (Egyébként remélem tudod, hogy a tordai nyilatkozat tulajdonképpen csak a négy keresztény vallásra vonatkozott, illetve, hogy inkább politikai, mint elvi megfontolásból született...) Az a fajta "határozottság", amit képviselsz inkább szűklátókörűség, mint igazság. Bántóan torz példákat hozol fel az érveid mellett, és az ellenszenved miatt nem látom értelmét további magyarázkodásnak sem... Egyébként miért kevély, aki biztos a hitében? Te talán nem vagy meggyőződve arról, amit írsz...?

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák