Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz boskorelli #217 üzenetére

    Teljesen felesleges ilyet venned. A cat6a 10 gigabithez kell, nekem is csak azért ilyen van, mert 1 gigabites a belső hálóm, és szeretném, ha hosszú távon 10 gigabitig nem kéne hozzányúlnom.

    Amire neked kell, arra bőven elég egy sima UTP cat6 vagy cat5e kábel. Nem lesz különbség. Arra vigyázz, hogy ne törd meg, és ne rángasd, mert attól sérülhet. Nem tudom a gyári tyúkbél milyen, de sokkal gyakrabban van a modemmel vagy a routerrel a hiba, mint a kábellel. Érdemes lenne felnézned az admin oldalára, aztán ellenőrizni a jelerősséget meg hogy az upstream, downstream csatornák rendben vannak e, nincs e valami hiba a logjában, ilyesmik. Esetleg be lehet szerezni dedikált routert, dedikált modemet ahelyett, amit a cég adott, én személy szerint ennek több értelmét látom. Ja meg ezeket túlfesz védett aljzatra vagy szünetmentesre érdemes tenni, mert nem bírják valami jól az áramingadozást. Nálunk amíg nem volt normális aljzaton, addig 1-2 évente cserélni kellett. Persze ez lehet, hogy az invitel miatt volt inkább, azóta már váltottunk upc-re, ahol egy fokkal jobbak a készülékek.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák