Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Rover623 #56 üzenetére

    Nem akarok én nyerészkedni, csak nem látod be, hogy igazam van. Hidd el, amióta eu-sok lettünk, egyre többen rájöttek, hogy megéri kintről beszerezni cuccokat, egy komolyabb cuccnál igenis megéri akár kimenni érte, mert százezreket lehet lehet spórólni, és ilyen esetben még akkor is megéri, ha vissza kell vinni garizni, mert akkor sem szívóznak, meg fogják rád, hogy ''direkt tönkretetted'', hanem szó nélkül adnak másikat, vagy ha nincs, nem kell kötelezően levásárolnod, hanem visszaadják a pénzt.

    Hogy miért olcsóbb kint minden? Szerintem két oka van.

    1. a kisebb áfa miatt
    2. az itthoni ''harács''-kapitalizmus miatt

    az 1-esen az állambácsi tudna segíteni, ha végre észreveszi, hogy lassan senki nem vesz itthon semmit, de legalábbis nagyértékű cuccot nem.
    Szerintem az EU-ban mindenhol nagyjából egyforma áraknak kellene lenni.
    a 2-esen majd változtanak a kereskedők, ha kezdik észrevenni, hogy felkopik az álluk, és inkább kisebb haszonnal érdemesebb többet eladni, mint nagy haszonnal alig. A régi zsidók is megmondták, hogy jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint. És milyen igazuk volt.

    Visszatérve a kaméleonra, hiba esetén ugyanúgy postáznom kéne BP-re, mint pl. németbe, és ha az ''olcsóbb'' királyi postával küldeném, még az is előfordul, hogy oda se ér.

    Még annyit, hogy az általad belinkelt satellite.hu oldalon nem 25000, hanem 27500, ráadásul az a régi ócsító trükköt is bevetették, hogy melléírtak egy áthúzott ''43 750 Ft''-ot, hogy hú de mekkora akciónak tűnjön.

    Szóval 27500 Ft + 2000 posta = 29500 vs. 64€ + 23€ = 87 € * 250 = 21750

    Tehát nem nagyot tévedtem amikor 1,5 x-öst mondtam.
    Ha a postát leszámítanánk, közelebb lenne a 2 x-eshez, mint a 1,5 x-hez.

    Na én is befejeztem. :U

    Beszéljünk inkább magáról a kaméleonról. :)

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák