Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabiks

    senior tag

    Sziasztok!

    Hosszú-hosszú évek után, újra 'visszatértem' az ubuntura.

    Előzmény: még az 5.04-es ubuntuval kezdtem (van is még eredeti lemezem), majd használtam kisebb nagyobb megszakításokkal, főleg dualbootban és főleg csak hobbiból. Aztán 2015 körül megvettem első macbookom, és igazából az elmúlt 5 év teljesen kimaradt (mind a linuxos mind a wines érából).
    A macbookom nemrég eladtam (volt macbook pro, sima air, 12 colos mac stb).
    A windowst a 7-ig használtam, az kézre állt, szerettem, a 8 kimaradt, a laposhoz a win10 járt, de mac után minden olyan 'fura / más' volt, gondoltam kísérletezem és feltettem a legújabb ubuntut.

    Még emléxem az unity felületre, ami nagyon laggos / bugos volt, ahhoz képest ez a gnome shell gördülékeny, kézre áll, nekem bejön. Ami teljesen új az a snap csomagkezelő, az nem volt eddig, olvastam utána, sokan szidják (itt is láttam róla panaszt), nekem csak a vlc fut alóla, de nem teljesen értem a koncepciót, ami tetszik, az az hogy választhatok repót, és így akár a legfrissebb szoftver is telepíthető, de amúgy...

    A laptop win alatt bő 10 órát tudott, az ubuntu első nekifutásra 4-et, majd utánaolvasva és a tlp-t feltéve már hozza ugyanúgy a 10-et (ezt akár default telepíthetné, mert nagyon nem mindegy).

    Olvastam 1000 meg egy leírást az SSD optimizálásaval kapcsolatban, de én külön nem állítottam semmit, van értelme? (most abból kiindulva, hogy a windows mennyit teker-keres-ellenőriz, nem hiszem hogy a noatime vagy épp a firefox memórába való cachelése hosszabbítaná meg az ssd életét. Esetleg ellenérv?

    Használat a gyakorlatban:
    böngészés ugyanolyan (de szerintem gyorsabb a firefox ubuntu alatt), ntfs vinyót default ír-olvas, torrentre transmissiont használtam mac alatt is, az ugyanolyan jó, a vlc detto, nincs okom winen maradni.

    Libre officetől van jobb alternativa? 1-2 xlst kell néha szerkesztenem, de nem teljesen úgy jelennek meg mint winen..

    Egyébként minden szupi, hibátlan.
    A gépem Latitude 5490 (i5 8350,8gb ram, 256gb ssd, intel grafikus kartya)

    Ja, 1 valami, a pöcökegér érzékenységét sehol nem látom, az szabályozható külön? használ valaki ilyet még?

    Üdv

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

  • csabiks

    senior tag

    válasz #40553216 #37408 üzenetére

    nem a betűtipusok, inkább a formázási dolgok (cellák szegélyei - méretei stb) másak.

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

  • csabiks

    senior tag

    Sziasztok! Neha ugy indul az ubuntu 20.04 - hogy hibat dob a nautilusra illetve a geary-ra. De csak bekapcsolasnal, es mukodik problema nelkul. Izguljak ezen vagy majd javítják? Valamiért az online account hibájára tippelek, mert a naptár is leáll néha. A leállást elküldtem a hibajelentésben..

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

  • csabiks

    senior tag

    Sziasztok!

    Csak beköszönnék (ilyen is legyen).
    Kb. 6 éve (szinte) csak MAC-et használok, a hónapba volt lehetőségem megvenni a céges laptopot jogtiszta windowsal, pár nap esélyt adtam neki, de inkább nem részletezném a váltás okát.

    Ubuntuval még 5.04 idején ismerkedtem meg, azóta majdnem mindegyik verziót használtam, próbáltam. Most a 23.10-et letöltöttem, és tisztán feltettem. Out of the box megy a bill világítástól kezdve minden. Régen emléxem mennyit kellett pl a hang kártyákat reszelni, hogy legyen hang. Mivel én csak böngészek-néha egy kis torrent, így igazából tökéletes választás volt. Nagyon nagyon sokat fejlődött az egész linux-ubuntu páros.

    A gép marad ilyen konyhába receptnézős - rádióhallgatós torrentes, de erre ez tökéletes.
    A snap még mikor megjelent, elég lassúcskán indította az alkalmazásokat, de én most se firefox alatt, se vlc se torrent kliens alatt nem érzem semmi hátrányát. Igaz ssd van a gépbe, lehet egy hdd-n jobban érezhető lenne, de nálam az ég világon semmi hátránya, én abszolút mellette vagyok. Sőt szerintem a legtöbb majd újonnan csatlakozónak is egy egyszerű megoldás ez (őket meg pláne nem fogja érdekelni a technikai háttere)

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

  • csabiks

    senior tag

    válasz lionhearted #42183 üzenetére

    Az app centerből hiányzik a magyar fordítás több helyen, azt ki kezeli? ubuntu.hu ?

    "The loudest one in the room is the weakest one in the room."

Új hozzászólás Aktív témák