Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medve_

    csendes tag

    válasz silvio #84 üzenetére

    Összefoglalnék pár fontos tudnivalót a TV kimenet használatához (van itt olyan, hogy FAQ?):
    A videokártyákon általában SVHS kimenet van. Ha a TVn van SVHS bemenet, akkor nem probléma az összekötés, ha viszont csak RCA vagy SCART, akkor kétesélyes a dolog:
    1. Az SVHS kimenet a kártyán tulajdonképpen egy álcázott kompozit kimenet, ebben az esetben egy egyszerű átalakítót kell venni.
    2. Az SVHS tényleges SVHS kimenet, ez már problémásabb, ugyanis ebben a szabványban külön szedik a szín és a fényesség jelét. Az üzletben kapható kábelek jó részében csak a fényesség van bekötve, ezért a megjelenő kép fekete-fehér lesz (lásd pl. újabb ATI kártyák). Ezen csak úgy lehet segíteni, ha
    - veszünk egy rendes SVHS csatlakozós TV-t :-)
    - próbálunk olyan kábelt szerezni, ahol a szín és fényesség össze van kötve (vagyis kompozit = összetett (innen a név) jelet kapunk). A dobozos kártyákhoz ez szokott járni, egyéb esetben több utánjárást igényel.

    Ha SCART csatlakozóval van összeköttetésünk, akkor figyelni kell arra, hogy néhány driver (például ATI Radeonnál is) csak akkor engedi bekapcsolni a TV kimenetet, ha jelet érzékel. Ehhez viszont az kell, hogy kétirányú, de legalábbis kapcsolhatóan kétirányú legyen a SCART csatlakozó. Vagyis ha a SCART-ból négy zsinór lóg ki legalább, vagy van rajta egy IN/OUT feliratú pöcök, akkor nyert ügyünk van, egyéb esetben be kell szerezni egy ilyet. Ha az irányokhoz külön lógnak a zsinórok, akkor amíg be nem kapcsoltuk a kimenetet, addig a VIDEO-OUT-ot kell rákötni a kimenetre, amikor átvált, akkor át kell dugdosni a VIDEO-IN-re, hogy kép is legyen.
    Az RCA (kompozit) csatlakozónál sajnos ez nem mindig működik, itt nem lehet megmondani a kábelnek, hogy kétirányú legyen, vagy működik, vagy nem. Az én TV-men van SCART és RCA bemenet is, és mindkettőhöz kábel, de csak a SCART-os változatot tudtam működésre bírni.
    Megoldást jelenthet egy olyan driver, vagy segédprogram, ami akkor is engedi bekapcsolni a TV out-ot, ha nincs jel, körül kell nézni a neten (van ilyen?).

    Ha már átment a jel, de valamiért nem tökéletes, akkor még a beállításokat érdemes kicsit birizgálni, elsősorban a kimenő jel formátumának PAL-B-t ajánlok 50 Hz-cel, illetve az ATI-nál létrejövő alsó-felső kb. 1 cm-es fekete csíkot is el lehet valahogy tüntetni, de ennek már nem jártam utána, mert engem nem zavar.

    medve

Új hozzászólás Aktív témák