Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!
    Én valami jó féle QoS megoldást keresek, és azon gondolkodom, hogy ezzel a routerrel meg lehet-e csinálni.
    :-)
    A helyzet az, hogy a tesóm sokat torrentezik, vezetékkel csatlakozva, én pedig wi-fin csatlakozom laptoppal, de ha felpörögnek nála a letöltések, akkor én egyszerűen nem jutok normális nethez!!!
    :blink:
    A tesóm egyáltalán nem akar velem kiszúrni, csak nem tudjuk intelligensen önkorlátozni: a torrentezős gépet nem szeretnénk leszabályozni, mert ha nem kapcsolódok wi-fi-vel (esetleg lan-nal) sem én, sem senki más a routerre, akkor má' mé' legyen lelassítva, ugye. És ha kapcsolódok a wi-fi-vel, akkor is csak igazságosan el kéne feleznie a kapacitásokat, nem kérem az egészet.
    Tehát egy jó útválasztót keresünk. Alkalmas erre ez a router?
    Jah, és mégvalami: nem igazán szeretnék openwrt és egyéb firmwarekkel vacakolni, mert még nem csináltam ilyent, és nem szeretném elszúrni.
    :huh:
    Szóval:
    Lehet valahogy priorizálni például a wi-fi irányt?
    Lehet neki minimum bandwidth-et adni?
    Vagy ha csak maximalizálni lehet a bandwidth-et, akkor a router eltekint a maximalizálástól, ha csak egyedül van a hálózaton?
    :s
    Van kedvetek segíteni?

  • mckay

    aktív tag

    válasz rionpulya #4069 üzenetére

    Rionpulya!
    Köszönöm a simulátor-linket! Mindennél beszédesebb.

    Srácok!
    Szerintem ez nekem megfelelő lesz, vagy legalábbis megpróbálom.
    (1) Van itt olyan, hogy bizonyos MAC-hez konkrét IP cím legyen: Beállítom, hogy az én MAC-em X ip legyen.
    (2) Van itt olyan, hogy minimum sávszélesség: Beállítom, hogy min 5 megabitet kapjon az X ip-cím, minden portra, tcp-re és udp-re egyaránt.
    És ezzel már készen vagyok végülis.

    Nem olyan rugalmas és elegáns, mintha generálisan a minden wi-fi kapcsolatot elláthatnék egy olyan minimummal, ami (wan-sávszélesség) / (aktuális dhcp kliensek száma), de a célnak megfelel majd talán.

    Ennyi pénzért...
    :C

  • mckay

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #4082 üzenetére

    Szia!

    Rákattintottam erre a demo oldalra, amit küldtél, és amit nagyon szépen köszönök.
    Ebben a demoban a QoS fül alatt csak max értékeket lehet megadni.
    Minimumokat, tehát valamely kliens / ip range számára garantált minimumot itt nem látok.
    A gyári szimulátorban viszont vannak minimum rubrikák is.
    Akkor lehet, hogy az én ügyemet, vagyis mondjuk a valaki számára garantált 50%-ot jobban meg lehet valósítani az eredeti szoftverével?
    ;]

Új hozzászólás Aktív témák