Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ®abstract® #25410 üzenetére

    Köszi, jó hallani, hogy másnál is jól megy. Igaz erre is számítottam, ez alapján rendeltem az AMD-s notit, mert Notebookcheck mérése alapján 4xxx R5-je Skyrimban (ami gondolom a vanilla Oldrim) 720p low-ban 85.1 fps, 768p high-nál is még 40.6 fps.
    Az nem ilyen egyszerű képlet, hogy 5 vs 11 :) Fontos, hogy melyik generáció...
    A 11-esben ugyan több a shader, de ha mondjuk 2400G-ről van szó, ott alacsonyabb az IGP órajel és régebbi a proci és a memória-vezérlő - a 4300U viszont már 7 nm-es Zen2, erősebb proci, gyorsabb memória-vezérlő, ész a IGP is magasabb órajelen fut. Szóval ez nem lefutott meccs, NBC összehasonlításban pl. Witcher 3 1024×768 low-ban 4xxx Vega 5 44.5 fps, 2xxx Vega 11 pedig 41.8... Előtte én is a régebbi 3xxx és 2xxx R8-assal szemeztem, de ezután már nyugodtabban rendeltem meg az akciós 4300U-st. Remélem az is javít egy kicsit a helyzeten, hogy a laptopban 3200 MHz-es RAM van - Anand tesztelte az IGP skálázódást, 2133-ról 3333-ra elég szép plusszok jöttek ki; volt PCPernél is volt egy kisebb teszt 2400 vs 3200-assal, kevesebb játékkal, ott 10-15% plusz lett.
    A beállításokon kívül használsz valami performance modot is (pl. kisebb textúrák, kevesebb fű, kevesebb árnyék és füst/köd), vagy ez sima mod nélküli SSE?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák