Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz flurider #3 üzenetére

    addig orulj, amid a jegyzettomb nyitja meg a bat file-okat, igy legalabb ezzel is kivedes ~4000 virust
    na de komolyra forditva a szot: vazerlopult => mappa beallitasai => filetipusok, itt megkeresed az adott kiterjesztest (beturendben vannak), es torlod az adott tipust (esetedben a bat es a dat)

    sot, ha nagyon bator vagy, meg ertesz hozza (vagy csak akarsz - elobb utotbb eltalaldo, s ugye igy lehet leginkabb megtanulni), meg sajat magad meg is adhatod, mit mi, hogyan nyisson meg, sot a file jobbklikkel elohozott menujet is itt szerkesztheted


  • VladimirR

    nagyúr

    válasz flurider #5 üzenetére

    valosziuleg azert nincs ott (megneztem nekem sincs), mert ez futtathato, es automatikusan rendeli valamihez (tan az explorerhez)
    most mar csak azt nem ertem, miert nyitja meg neked mas
    talan keress ra a registry-ben


    szerk.:
    megneztem: nekem csak egy ''PersistentHandler''[/]/ kulcs van es abba az alaperetelmezett ertek, valami jo hosszu ertek
    szerintem exportal a bat kulcsot egy reg fileba (hogy szukseg eseten vissza tudd allitani), majd a fenti ulcs kivetelevel torold ki belole a tobbit

    [Szerkesztve]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz hcol7 #8 üzenetére

    szvsz vinreinstall elott, meg megprobalhat minden mast, akar meg a macerasabb cuccokat is, mivel, igy 2 lehetoseg van:
    1. sikerul, es akkor meg a beallitasai is megmaradnak, nem kell az installal szivni
    2. nem sikerul, de ezzel csak ugy 10-15 percet veszit, egy tisztesseges windoze install meg > fel nap

    Dokiba: de legalabb, most mar tudod, mit (nem) kellett volna csinalni - szvsz sajat karan tanul a legbiztosabban az ember

    [Szerkesztve]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz VladimirR #6 üzenetére

    1. start menu => futtatas => regedit => ok
    2. bejon a registry editor (egy fastruktura jobb oldalt, bal oldalt valtozok neve (1. oszlop), tipusa (2. oszlop), erteke (3. oszlop)) - ~ ugy nez ki mint az intezo
    3. ba oldalt megkeresed a kovetkezo kulcsot (a ''mappakat'' hivjak kulcsnak):
    HKEY_CLASSES_ROOT.bat
    4. rakattintassz
    4. a. jobklikk a HKEY_CLASSES_ROOT.bat kulcson, majd exportalas
    4. b. itt megadod, hogy hova, milyen neven mentse el a kulcs jelen allapotat (csinal egy .reg file-t)
    5. bal oldalt az alapertelmazett ertek: batfile (duplakattintas a valtozo neven a valtoztatashoz)
    6. mas valtozo nem kell, ha van torold ki (jobb klikk a valtozon, torles)
    7. a .bat-on belul, van egy PersistenHandler kulcs, ebben csak az alapertelmezett ertek van, ami nekem igy nez ki: {5e941d80-bf96-11cd-b579-08002b30bfeb}
    8. mas valtozo ide sem kell, ha van torold ki
    9. inditsd ujra a gepet
    10. a. ha jo akkor szivesen
    10. b. ha nem jo akkor duplakatt az elozoleg lementett .reg file-ra (ez visszaallitja az eredeti allapotot) es elnezest

Aktív témák