Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saja

    csendes tag

    Sziasztok!

    5Mbit-es T-home DSL Office Standard csomagunk van (XII. ker.), van egy ISDN is a splitter után a vonalon. A központ messze van (~5-6 km), elvileg az is csoda, hogy volt az az 5 mega valameddig.
    Dlink DSL-360r C3 modemmel csatlakozunk a nethez PPPoE-n keresztül.
    Egy olyan 3-4 évvel ezelőttig stabilan (néha egy nap volt max. két szakadás) vitte a max. le- és feltöltést (talán egy picit többet is), örültünk neki, aztán elkezdett szakadozni. Először naponta 4-5-ször, aztán voltak olyan napok is, amikor fél órákat szakadozott másfél percenként. Hívogattuk a telekomosokat, mondták, hogy hálózati hiba, nemsokára kijavítják. Nem lett jobb, kijött szervizes, beállított valamit a modemen, majd rendben volt minden.
    Fél évvel később megint elkezdte dobálni a kapcsolatot. Felhívtuk őket, csináltak valamit a központban és megint jó lett. Pár hónap múlva megint ez volt, erre már levették a sávszélt olyan 4-re.
    Aztán 2011-ben ősz végén (vizsgaidőszak kezdete) elkezdődött a szakadozás, de itt már az ISDN is megadta magát elég sokszor. December végén értem rá, felhívtam őket, visszavették 1Mbit-re, azt mondták, nem bírja a vonal. Aztán februárban, amikor ráértem, elkezdtem zaklatni őket. Ez így tartott márciusig.
    Majd egy ismerősömtől kaptam egy telefonszámot, valami felső igazgatóság titkárának a számát, és elpanaszoltam nekik, hogy mi a helyzet. Egy óra sem telt el és jött a hívás, hogy elnézést, meg, hogy megnéznek minden egyes centimétert a vonalon a központtól hozzánk. Aztán másnap jött egy fickó megnézni a beltérit, a modemet. Mondta, hogy nem jó a modem, és kicserélte egy ugyanolyanra, de azzal sem ment jól és mondta, hogy valószínűleg házon kívül lehetnek problémák. Pár nappal később jöttek is a létrás szerelők, kiderült, hogy a légkábel nem volt rendesen megcsinálva, és a fali csatlakozás beázott. Ezt meg is csinálták rendesen.
    Ezek után egy-két hónap múlva megint szakadozott és jött is a szervízes, mondta, hogy vissza kell venni a sávszélt 3 Mbit-re. Ez volt egy évvel ezelőtt.
    Egészen mostanáig így volt, most megint elkezdett szakadozni, viszont most már kíváncsi voltam, és sm50b-vel délelőtt készítettem méréseket. Itt vannak a képek:

    Aztán lőttem egy speedtest-et és néztem, hogy visszarakták 5Mbit-re!
    A kérdéseim a következők:

    Érdemes lenne lecserélni egy másik (jobb) modemre a mostanit, illetve azzal tudna-e menni az 5Mbit? Vagy vetessük vissza 3-ra? Ha a modemcsere javítana, akkor honnan tudnék szerezni T1E típust? (Eddig csak 321B-t találtam 9000-ért, de ha garantált az azzal (és dchard firmware-ével) való jólműködés, megvesszük.)

    Válaszokat előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    keep calm and code erlang

  • saja

    csendes tag

    válasz dchard #32222 üzenetére

    Köszi a tippeket! :R
    Akkor zaklatjuk még őket egy kicsit, hátha kicserélik ingyen. Ha nem, megyünk és kicseréltetjük 6k-ért, azon ne múljék.

    keep calm and code erlang

  • saja

    csendes tag

    No, hétfőn vettem valakitől (hardverapro) egy TP-Link 8810-es modemet, rögtön raktam is fel a firmware-t. Alapbeállításon hagytam (a leírásban a legelső alapbeállítások), eldöcögött ezzel így is, persze voltak szakadások is, és zaj rendesen, de nem volt időm vele foglalkozni.
    Ma megcsináltam a DMT-s vivőkizárást, és felraktam 110%-ra az SNR margint. Most stabil, és egyelőre(!) működik. Majd a nap folyamán meglátom milyen lesz. Valós idejő monitorozást még nem csináltam, majd talán hétvégén.
    De beszéljenek a képek:

    utolsó mérés a dlink modemmel:
    360r c3 utolsó

    ez a kép fogadott bitswitcher-en:
    bitswitcher kezdet
    Ilyen volt a státusz:
    dsl status

    DMT első indítás után:
    [link]

    Vivőkizáráshoz megnéztem a zajos részeket: [link]

    Vivőkizárás és SNR állítás után:
    [link](rákattintva látszik a teljes a grafikonok fölötti rész, csak siettem és véletlenül a kisképhez levágtam)

    Köszi mindenkinek, főleg dchard-nak mégegyszer! :R

    [ Szerkesztve ]

    keep calm and code erlang

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés