Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz btz #89561 üzenetére

    Nem csak IPTV-nél van így, az IPTV csak mellékes kacat, ebből a szempontból felesleges külön emlegetni, a voip meg teljesen más, ugye a gond ott kezdődik, hogy ezeket a routereket nem erre tervezték, csak külön rásózták ezeket a feladatokat. Te is láthatsz itt pár olyan írást, hogy valahol csak bekapcsolták a FON-t és már is instabil volt az egész, holott nem hinném, hogy rögtön rácsatlakoztak volna a FON-ra jó páran, főleg hogy nem is olyan nagy a hatótávja, szóval igen, nem nagyon bírják ezek a routerek, főleg ezt a sok felesleges hülye feladatot, kábelmodemes térségben nem véletlenül nem alkalmazták még eddig, mert így is elég sok gond van így a modemekkel, hogy router módban vannak, plusz ugye az IPTV, de ha még ezt is rátennék, akkor lenne még probléma, pedig a T legalább az EPC3925-ös modemeknél ugyan úgy meg tudná csinálni, mint a UPC a Wi-Free-t, csak ugye az már sok lenne az IPTV mellé, de na, nem ilyen hülyeségekre tervezték őket.
    Na de ha routerként használod és nem pppoe passthrough-ba, akkor ott ahol most a 100-as van, ott a publikus IP-dnek kellene lennie nem (most ezt nem tudom, azért kérdem, hogy hogy szokott lenni)? Mert ha olyankor az van, akkor a 100-as hova kerül és pontosan mi a célja? A publikus IP-n keresztül bonyolítaná le azokat a kapcsolatokat, amiket addig a 100-ason tett meg? Ha meg ugyan úgy megmarad a 100-as, csak másik logikai interfészen, akkor az miért nincs fenntartva folyamatosan alapból és a mostani maradna üresen pppoe passthrough? Mert a kapcsolat ugyan annyi lenne, csak nem ilyen kavarodásban, már ha úgy van ahogy gondolom, de fingom sincs jelenleg hogy van, mert a T szokás szerint hülyén oldotta meg.
    Mert pl. UPC-nél ha jól emlékszem akkor a modemeknél külön van egy olyan rész feltüntetve (más kábeles szolgáltatók kihagyták) ahol a modem menedzsment címe van a 10..... valahanyas cím, ami akkor is ugyan azon a helyen van, ha a modem nem router, hanem bridge módban van, szóval érted, meg ugye azt sem értem, hogy miért kell ahhoz ppp kapcsolat, hogy működjenek a dolgok, mert sima IP alapon mehetne és akkor nem kellene annyi felesleges ppp kapcsolatot fenntartani és kialakítani, szóval jó hülyén van megoldva, már ha úgy van megoldva, ahogy nagyjából körül írtam, ha nem akkor nem szóltam, már abban az esetben meg valami konkrét infó jól jönne, hogy pontosan hogy is van.

Új hozzászólás Aktív témák