Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz mbalint987 #81031 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy kié a villanyoszlop, hanem hogy racionális feltételekkel (és költségen) engedje be a tulajdonos a szolgáltatókat. Szerintem az elektromos művek is érdekelt abban, hogy az egyébként veszteséges helyen is kötelezően fenntartott infrastruktúrájának a kereszt finanszírozásába bevonhat másokat (ez esetben a szolgáltatókat), így csökkentve, ha úgy tetszik megosztva az üzemeltetési költségeket, relatíve kevés zavarással.

    Egyébként vicces, hogy lakossági fórumon hallottam én már politikustól és polgártól is azt az érvelést, hogy nézzék meg milyen ronda ez az egész. Namost ha nálunk valaki végigmegy a kerületben, azt látja, hogy az eredeti telefonos infrastruktúra sokkal szarabbul néz ki, mint az elektromos. Másfélszeres oszlop közök, alacsonyabb oszlopokkal (nem ritkán megdőlve), nem ritkán alig 2 méteres magasságban himbálózó ótvaros kábeldzsuvával, na nálunk ez a telekom. Ehhez képest az elműs oszlopsoron rend van, most még rákerült a digis cérna vékonyságú kábel, azt ennyi. Kellően magasan van, egyszerűen nem esik az ember látóterébe.

    Szóval bizonyos értelemben vicces (inkább tragikomikus), hogy az önkormányzatok az elmúlt 20 év szabályozásával konzerválták ezt a látványosan egy szolgáltatóra jellemző állapotot azzal, hogy mást nem engedtek be, ahelyett, hogy magát a problémát orvosolták volna. Jónéhány helyen olyan egyébként valóban a hálózat látképe, hogy a Mucsi villanyszerelése ehhez képest parádés műszaki teljesítmény.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák