Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Vyndree #40454 üzenetére

    épp ezért írtam, hogy nem a szolgáltatós hgw vagy a beépített antenna jobb, egy 2 vagy 3 külső antennás router jobb, mint a beépített antennás hgw - nem is lenne életszerű, hogy a 2 vagy 3 belső 1 - 1.5 vagy maximum 2 dBi antenna jobb, mint a külső 2 vagy 3 darab 3 vagy 5 dBi -, de ha nem azonos feltételek mellett és megfelelő ellenoldalakkal használod, akkor arról nem a router tehet, hogy nincs kihasználva a többlet, vagy épp fordítva, olyan ellenoldalakkal használod, amik a hgw több antennáját és mimo képességét kihasználják, és ahhoz viszonyítod az egy antennával rendelkező routert, ami viszont nem mimo képes ellenoldakkal lenne jobb, mert ott nem érvényesülne az ellenoldalak többlete, hiszen a router nem tudja, és mindig a szűkebb keresztmetszet a maximum.
    a különböző olcsó, netes rendelésű, irreálisan nagy dBi értékkel jelölt antennákat inkább nem minősítem, de jelentős hányaduk a töredékét sem tudja...
    nekem is simán beszórta például a lakást a cisco epc3925, még a nem mimo képes mobiltelefonokkal is mindenütt okés volt a kapcsolat, de azért nem ér fel a jelenlegi külső antennás tl-wdr3600 routerrel.
    milyen típusú routert használtál?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák