Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz MrPetya19 #136215 üzenetére

    Elvileg IGMP snoopinggal is mennie kell. AP-al még nem próbáltam (messze van a TV-től), viszont IGMP-képes a switch-em, és azon keresztül legutóbb még minden gond nélkül ment az androidos box.
    IPTV assingment tudtommal akkor kell, ha saját routerrel tárcsázol be, és szeretnéd a set top boxot is ahhoz csatlakoztatni (azzal tudja átengedni a HGW-ből az abba külön VLAN-on érkező IPTV-adatfolyamot).

    #136216 woodworm: Kicsit utánaolvastam tegnap este, és az én értelmezésemben a PPPoE passthrough és a bridge mód lényegében egy és ugyanaz, csak máshogy hívják (talán a használt technológia/protokoll függvényében?). Ugyanaz érhető el vele: hogy a szolgáltatói eszköz csak modemként funkcionáljon - azaz egyfajta „hídként”, avagy „jelfordítóként” - a szolgáltató hálózata és az átadási pont közt (ami Telekomnál a HGW egyik Ethernet portja). (Sőt, a Telekomos optikai hálózat is Ethernet protokollt használ, így az ONT modem, avagy „bridge” módban /=bekapcsolt PPPoE passthrough-val/ elvileg lényegében csak az optikai jelet alakítja elektronikus jellé, illetve visszirány esetén fordítva.)(Az ONT is egy HGW egyébként, még mielőtt)
    Van valami megbízható forrásból származó bizonyítékod arra, hogy a Vodafone unicastot használ? Mert az elég pazarló, erőforrásigényes, és nem utolsó sorban meglehetősen egyedi megoldás lenne a széles körben használt, IPTV-szabvány multicast helyett... Nem állítom, hogy lehetetlen, de igencsak meglepne.
    Az OTT csak annyit jelent, hogy nem egy külön erre a célra épített hálózaton érkezik a tartalom, hanem az interneten. A telekomos IPTV is OTT módon van továbbítva, csak egy külön VLAN-on. Tudtommal ez utóbbinak nem publikusak az eléréséhez szükséges adatai, és ez az oka, hogy egyelőre nem lehet „megkerülni” a szolgáltatói eszközt, azaz nem lehet „hídként” használni, ha van IPTV-előfizetés is, mert az ahhoz szükséges kapcsolatot csak az tudja létrehozni.
    De javítson ki valaki, ha tévedek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák