Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razi

    tag

    válasz Cs1csó #13344 üzenetére

    Először is nagyon köszönöm a válaszodat. A gép paramétereit megpróbálom röviden.

    Tápegység: FSP Aurum PT1000W
    Alaplap: Asus ROG Maximus X Formula
    CPU: i7 8700k @5Ghz
    VGA: EVGA 1080Ti FTW3
    Ram: 32GB G.Skill TridentZ @4000Mhz
    Rendszer meghajtó: Samsung 960EVO 250GB M.2 PCI-e SSD
    Játék meghajtó: Samsung 860EVO 2TB
    Egyéb meghajtó: WD Caviar Black 2TB
    Hangkártya: Xonar Essence STX II

    Továbbá a teljes rendszer egyedileg tervezett vízhűtéssel üzemel 3db hőleadó radiátorral és összesen 14db ventillátorral plusz a szivattyú. Ez nem olyan fontos de összeségében már ennek is van kb 50W fogyasztása (plusz a sok RGB-s ledszalag.) Minden alkatrész túl van hajtva.

    Ha tippelnem kéne ez a gép kb 550-600W-ot eszik ehhez jön hozzá a TV ami egy LG55OLEDB7V. A TV átlag fogyasztása kb 170W. A TV elméleti maximum fogyasztása 225W max fényerőnél de ez nem életszerű adat.

    Ezen kívül rá van kötve egy PS4 PRO, 1 külső winchester, 1 NAS, 1 Modem, 1 Switch, egy 2.1-es hangfalsett.

    Természetesen a PC-n és a TV-n kívül minden készenléti üzemmódban van tehát elméletileg ott összesen kb 20W a fogyasztás viszont a gép és a TV együtt erős.

    Tényleges fogyasztásmérést vasárnap fogok végezni. A ventillátorok csak abban az esetben kapcsolnak be ha a TV-n olyan játékkal játszom ami csontra megtekeri a gép minden alkatrészét és HDR-ben (A HDR-es megjelenés miatt a csúcs fényerő ugrásszerűen megnő és ezáltal a fogyasztás is). Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy a többlet fogyasztás miatt lehet ez. Csak pillanatokra kapcsol be a ventilátor játék alatt, illetve ha mondjuk egy HDR-es játékban a napot nézem az égen ami kb vakít akkor folyamatosan megy. Ez önmagában nem zavar mert ritkán játszom a TV-n, az esetek döntő többségében monitort használok. Engem csak az érdekel, hogy ha van áram és én nagy teljesítményt veszek fel a szünetmentesen keresztül az attól nem-e károsodhat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák