Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • erdol

    senior tag

    válasz Napfénysüti #31021 üzenetére

    Így van a trekking főleg aszfaltra való.A trekking bringát én sem ajánlanám nekem nem is tetszik a párom meg azt mondta neki ugyan nem kell banyabicikli.A cross bringákat is érdemes megnézni gepida van gepida meg caprine bringa is 100 alatt.Nekem is cross vázam van,wenson.Véleményem szerint 80-100-ért már jó bringát lehet kapni akár nehéz terepre is jó lehet néhány ezer kilóméter után pedig majd úgyis érzed hogy mi az a dolog amit le akarsz cserélni mert az kell neked.A lényeg hogy legyen egy jó vázad a megfelelő mérettel és azt
    később tudod variálni ha nem felelnek meg azok a cuccok amikkel vetted vagy elkoptak már.Elsőre nem baj ha nincsen tárcsaféked később nehéz terepen ha mész olyan helyekre nem árt.
    Én nem bánom a rugós nyeregcsövet sem jól jön néha,a gumikat terepről lecseréltem félterepre az aszfalton borzalmasan zajos volt,a hajtásnál nem árt ha elől jó kicsi a kis fogaskerék (24 fog)
    hátul pedig van nagy fogaskerék lagalább 30-32 könnyű vele hegyet mászni.Enyémen sem volt ez jó most elől 24 a legkisebb hátul meg 30 a nagy.Nagyobb hegyeken jó lenne mégnagyobb de a váltóm nem nagy kanalas
    így nem mertem nagyobbat venni hátha nem fog működni,pedig vehettem volna mert a munkatársamé is 32 fogú és mégis felvált neki a simano acera váltó.Ő könnyebben is megy a hegyre mint én.
    A cross vázam meg abban tér el főleg hogy a bowdenek a váz felső részén futnak így nem vágja a kezemet ha cipelem,bizony előfordul az is.Pl. burok völgy végig bringával.Nem ajánlom senkinek...

    [ Szerkesztve ]

    Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

  • tzimash

    őstag

    válasz Napfénysüti #31021 üzenetére

    MTB: 26 coll, ill. újabban megjelentek a nagyobb kerekű 29er-ek is.
    Cross: 28 coll, nevezhetjük félterep bringának is, a nagyobb kerék alkalmasabbá teszi aszfaltos tekerésre is, a geometriája is kicsit más mint egy mtb-nek, kényelmesebb hosszabb távokon.
    Trekking: lényegében a cross városiasított változata, sárhányóval, csomagtartóval, nagyobb, pakkos túrákhoz is tökéletes.
    Bővebben

Aktív témák