Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Mate #59442 üzenetére

    Őszintén szólva szerintem a SteamOS addig lesz csak ingyenes amíg érdek fűződik a terjedéséhez.
    Amint megvan a kritikus tömeg, szinte biztos hogy jönni fog a fizetés, most hogy ez a játékok árán, egy fix egyszeri bekerülési összegen, vagy előfizetéses modellben lesz az majd kiderül. (Ahogy a konzoloknál is van valamelyik ezek közül, vagy több is egyszerre.)

    Szóval én arra nem építenék nagyon hogy a SteamOS majd ingyen szivességből lesz csak úgy, hogy tudj játszani windows nélkül. Főleg ha siker lesz és pár év alatt befut a dolog.
    Ha meg nem akkor ugyis mindegy mert meg kell venned a Windowst hogy játszhass. A SteamOS meg marad ott ahol most van kb, nice to have geek cucc amire streamelhetsz meg pár indie játék elfut majd natívan rajta (meg egy két fehér holló AA cím / valve saját cím).

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Mate #59442 üzenetére

    "Már elmondtam, hogy lezártnak tekintem a témát, de ezek szerint ezt a rész már mindenki figyelmen kívül hagyta :D"

    Ó, ezt az érvet szeretem, ez 'az igazam van és kész', meg a 'mert én azt mondtam' mellett az egyik kedvencem.

    "Nem géphez néztem a windowst, hanem simán megnéztem mennyibe kerül egy a hozzánk legközelebb eső boltban."

    Azok OEM liszenszek, egyről beszélünk. 32 és 64 bit között árban nincs különbség, Pro (vagy Win7-nél Ultimate, vagy Enterprise) viszont teljesen fölösleges otthonra.

    "A mai társadalom nagyon a "nekem a legfrissebb kell" vonalon mozog, így számoljuk bele a win 9 update-et, hogy még 2 év múlva is elmondhassa magáról a kölyök, hogy neki legújabb windows fut a gépén."

    Ez legyen a társadalom baja, bár az az érzésem, hogy ha vennék azt a nyavajás oprendszert, akkor mindjárt kevésbé lenne fontos, hogy mindig a legfrissebb változat legyen fent. Én egyébként XP-ről váltottam 7-re, bár közben notikon volt ugyan Vista is, mert az járt hozzá, de különösebben még csak nem is szerettem, szóval nem tudom, hogy érdemes lenne-e a meglévő 7-et 8-ra upgrade-elni. Majd a következő géphez 2 év múlva már úgyis 9 jön, ha addig nem változik gyökeresen a piac.

    "Ha ezzel szembeállítom a steamOS-t, amit jó pár évig biztosan ingyen lehet majd updatelni akkor azt hiszem, hogy érthető mire céloztam."

    Ahogy előttem is írták, az egy steam által támogatott linux, amire a valve vállalja, hogy lesznek driverek és valamennyi support. Azért még sokaknak van ezzel kapcsolatban fenntartása, hogy milyen hatással lesz az eddig zömében Windows-alapú játékos szcénára, én őszinténa legjobbakat kívánom nekik, főleg azért, mert,

    "De vegyük 25k-nak a windowst, azt is pénz."

    a MS bele van szorulva egy olyan értékesítési pozícióba, ahol jóformán teljesen magára maradt. Gyakorlatilag a közelmúltig volt neki egy operációs rendszere és egy irodai programcsomagja, amiért üzletági viszonylatban is rengeteg pénzt kért, illetve kér. Valami változást pont a konzol-vonal indított el, hiszen ott már ők is rájöttek, hogy ultragáz lenne még az operációs rendszerért is pénzt kérni. Hosszútávon már ők is azon törik a fejüket, hogy alkalmazásboltból hogyan lehet megélni, mert egyre veszélyesebb az a talaj, hogy csak az oprendszerből és office-ból megoldják ezt. Besültek a Games for Windows Live-val, nem véletlen, hogy annyira erőltetik most a Win8-nál az app store-t, csak fel kéne még tölteni tartalommal, ráadásul olyannal, ami több különböző platformon is egyaránt megy (PC, konzol, laptop, tablet, mobiltelefon, és még ki tudja, mit találnak ki). Ha ez összejön nekik, akkor lehet majd szó arról, hogy az operációs rendszerük nekik is csak egy kliens lesz, mint a Steam OS, amit az emberek a maguk saját jól felfogott érdekükben telepítenek. A MS igen későn kapcsolt, viszont jó úton haladnak, és elképesztő erőforrás áll mögöttük, úgyhogy még össze is jöhet nekik. És ezt igen nagy részben éppen annak a Valve-nak is köszönhetjük, akik ezen a platformon nőttek fel.

    Teljesen megváltozik a világ, és én személy szerint alig várom a cross-platform mobil steamet (android, ios, windows 8), és hogy ki merre indul a jelenlegi meghatározó piaci szereplők közül *.

    És egyébként nem is hiszem, hogy ez a Steam topikban annyira offtopik lenne.

    p

    * És ha már itt tartunk, személy szerint telejsen hidegen hagynak a nextgen konzolokra írt, 8 óra alatt végigfutható techdemók, és ezeknél sokkal többet tudnak nyújtani számomra a mobilra írt, egyszerűségükben szórakoztató appok.

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák