Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krokosztil

    csendes tag

    Sziasztok,

    nemrég fordultam a sony supporthoz azzal, hogy nem működik a bluetooth és a wifi egyszerre normálisan. Többször kerestem már őket és ahol vettem, oda is többször visszavittem, de a bolbtól mindig, csak azt a választ kaptam meg, hogy telepítsem újra magamnak a sony-s vackok nélkül. Nos megtettem és igaz sok minden hiba megoldódott de az eredeti gond nem.

    két napja ez jött a sonytól:
    "Tisztelt Ügyfelünk!

    Telefonbeszélgetésünket követően továbbítottam az ügyet kivizsgálásra.
    Mivel nem az eredeti operációs rendszert használja, nem tudjuk megállapítani, hogy milyen állapotban telepítette a jelenlegi rendszert így nem tudjuk garantálni, hogy a készülék részei megfelelően működhetnek, amennyiben nem az eredeti operációs rendszert használja.
    Azt javasoljuk, hogy telepítse újra az eredeti operációs rendszert. Amennyiben formázta a merevlemezt vagy törölte a rejtett partíciót, akkor a rendszervisszaállító DVD-ről. Ha nem rendelkezik rendszervisszaállító DVD-vel, akkor azt az ügyfélszolgálatunkon meg tudja vásárolni.
    Ha feltelepítette az eredeti operációs rendszert, akkor a honlapunkról frissítheti a szoftvereket és a Windows-t is. Ezen belül a bluetooth eszközt is frissíteni tudja.

    Bármilyen más Sony termékkel kapcsolatos kérdésével a későbbiekben is forduljon hozzánk bizalommal. "

    Van valakinek esetleg ehhez ilyen recovery dvd? vagy használhatom más gépekét? Mert venni ehhez a fostalicskához én biztos nem fogok. Szerintetetek ha lesz valami komolyabb baja, emiatt megtagadhatják a szervízelést? Mert a fogyasztóvédelmis nő azt javasolta, hogy vetessem jegyzőkönyvbe, hogy a boltosok javasolták az újratelepítést....
    A típus: SVE 1112m1ew

    Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm....

  • krokosztil

    csendes tag

    válasz LordAxwell #7999 üzenetére

    üdv,

    tavaly vettem én is egy sve111..... es gépet. Én win 7 el használom és sokkal jobb a gép, mint windows 8-al. A gyári sony-s cuccok közül aminek igazán látványos értelme volt letörölni, az a vai gate és a vaio fan control volt. ugyanis a gate törlése után sokkal gyorsabban bootolt, és fan control törlése után a venti zaja sokkal kisebb lett, optimálisabban szabályozza a ventit. Mellesleg windows 7 el az alvás és hibernálás gyorsabb ( sokkal gyorsabb az alvásból való visszatérés mint a gyári windows 8 as rapid wake up-al)ios
    ééés az akksit sem ezsi meg annyira alvásban mint win8 al.

    a biosba úgy tudsz belépni, ha teljesen kikapcsolt állapotban egyszer röviden megnyomod a bal felső sarokban az assist gombot.

    onnan már fogod látni mi merre hány méter....

  • krokosztil

    csendes tag

    válasz cz.istvan #8090 üzenetére

    szia,

    én wn7 és win8 alatt is határozottan jobb venti szabályozást tapasztaltam az én vaiomnál... persze nekem apu-s van ( amit egyébként sose veszek mert hülyén melegszik:D) ha inteles a géped akkor nem tudom hogy ugyaúgy járnál-e mint én. nekem valszínű azért jobb így mert az apu-ba alapból be van építve a szabályozás és a fan control csak túl biztosítja az egész rendszert.... kvázi pörgeti a ventit, ész nélkül:D

    üdv krokosztil

  • krokosztil

    csendes tag

    válasz roPHka #8093 üzenetére

    szia,

    nekem is sve111-es sorozatú gépem van. Rengeteget szívtam vele és nekem is ezt mondta a szervíz, hogy nem nyúlnak hozzá ha nem eredeti oprendszert használok... Nekem a wifi és a bluetooth szarakodik.
    De szereztem gyári win7es gépről egy teljes Ghostolt mentést... Szóval ha esetleg gebasz van és megtudod oldani szívesen odaadom és a szervíz sem vacakolhat ha baj van.(megjegyzem, hogy win7-el nem ment át az eredetiség vizsgálaton, viszont torrentes win8 al tökéletesen és azonnal érvényesítette magát automatikusan) Egyébként én vettem bele ssd-t mert elméletileg a garancia nem vész el ha bővíted, és értelemszerűen oprendszer újrarakás nélkül nehéz SSD-re költöztetni a windows-t. Am a gép windows 8-al sokkal jobb. Pl.: nekem alvásban lemerült az akku 5 óra alatt csutkára. Miután újraraktam win8 al és eltűnt a rengeteg gyári vaio-s szoftver utána sokkal használhatóbb lett a gép. Igaz a wifi és a bluetooth még mindig szarakodik, de mindenmás bajom megszűnt. Jah és sajnos a vaio support az egy rakat fos muszáj harcolni velük....
    Ami még esetleg bezavarhat a login képernyőnél az a sony fostalicska RAPID WAKE progija. Semmit nem ér és semmivel sem tér vissza gyorsabban az alvásból de előszeretettel akad össze a windows-al. Ha van ilyen telepítve Neked érdemes megválni tőle. Egy próbát megér.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák