Hirdetés

Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    Hangkártyánál is az a legjobb, ha meghallagtod, és az alapján döntesz. Attól, hogy jobbak az adatai (a torzításra, jel/zaj viszonyra, stb-re gondolok), nem biztos, hogy neked jobban fog tetszeni a hangja.

    Én egy Diamond Monstersound MX300-at cseréltem le egy SB Live 5.1-re (model SB 0060M) (akkoriba 34-be került, most meg 9). Hát az MX300 sokkal szebben szólt. Az SB után jött az alaplapi hangkártya (ASUS P4S533-on egy C-Media CMI8738), aminek szintén jobb hangaj volt a Live-nál, ha csak az első hangszórókat nézem (hallagtom). Viszont a hátsó hangszórók úgy zúgtak tőle, hogy teljesen használhatatlanok voltak. Ráadásul komoly drivergondok voltak vele: a hozzá adott driverrel pár óra használat után (és jó pár program után) elkezdett recsegni, amin csak az újraindítás segített, a letöltött legfrissebb driverrel meg fagyogatott (WinXP - előtte még soha nem fagyott le nekem, pedig napi 14-16 órán át megy) ha a MediaPlayer CD-t játszott le miközben interneteztem. Ja és ha a CDnek a gombjával indítottam a lejátszást, akkor meg minden windowshangnál kimaradt egy darab a CD lejátszásból (egyszerre csak az egyik szólt). Így kénytelen voltam venni egy újabb SB Live 5.1-et (model SB0100), amihez legalább már volt XP-s driver a CDn. Ennek mintha jobb hangja lenne, mint a régebbi Liveomnak.

    Viszont azt nem tudom megérteni, hogy miért nem oldották meg a gép be és kikapcsolásakor levő nagy ''durranást'' az SBknél (minden hangfal, eszméletlenül hangosat szól mindig). Az alaplapi hangkártya ezt nem csinálta.

    Geniust meg nem nagyon vennék, egy régi egér miatt. Egyszerűen nem voltak képesek egy olyan drivert összehozni ahhoz az egérhez (pedig elég drága volt), amit simán lehetett telepíteni. Ott kezdődött a dolog, hogy a win telepítéskor soha nem ismerte fel az egeret, és mindig egy csomót kellett szenvedni, hogy életet leheljek bele a driverével. Persze legalább megtanultam a windowst billentyűzetről használni. Az is igaz, hogy ez már régen volt, de azóta nem veszek olyan Genius cuccot, amihez driver kell.

    Arra is érdemes figyelni, hogy a full duplex kitételnél ne álljon ott, hogy ''lejátszani egyszerre csak egyet tud'', mert akkor vagy a gépen lejátszott hang vagy a vonalbemenet vagy a CD szól, de ezek semilyen kombinációja nem fog megszólalni egyszerre. (a CD még megoldható egy lejátszóprogrammal, de az előlapon levő gombbal nem fog tudni megszólalni, ha más is szól a kártyán)

Aktív témák