Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lefty

    addikt

    válasz Neophyte11 #6628 üzenetére

    Pont ugyanez a helyzet itt is, beltéri T-home-os cucc van, scart-al, tányérral a tetőn. Sajnos nem nagyváros lévén nincs kábel, stb. Ma lett egy 102 centis C650, és így voltam vele én is. De ha kellő távolságból nézed (esetemben megvan a 4 méter majdnem), illetve ha beállításokat optimalizáltad szerintem nem olyan gáz, bár kicsit szokni kell. Azért akadnak HD adások is, de az 1080p filmek azok amik kárpótolnak. Ez van, az SD nem nagyon fog impozáns élményt nyújtani, majd egy pár év múlva már hátha több lesz a hd adás.

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Neophyte11 #6628 üzenetére

    Nem teljesen értem mi a gondod magával a TV-vel, amikor arról van szó, hogy gyakorlatilag szar az adás minősége. Azt azért ne várd el egy TV-től, hogy a tized akkorra felbontásból a TV felskálázza neked a hiányzó képpontokat, illetve kitalálja, hogy mi is lehet ott.
    Lehet a CIA-nek van ilyen videóelemző szuperszámítógépe, de egy TV az nem ilyen, gyakorlatilag egyetlen TV sem ilyen.
    Nekünk DigiTV van, ami hírhedten a leggyengébb bitrátával sugároz műholdon, de megfelelő távolságból (és ezen van a hangsúly) teljesen korrekt a képe.

    Gyakorlatilag megértem a vacak érzést ami benned van, én is így jártam régebben, 4 éve volt egy noname plazma 107 centis TV-m (800x480), akkor én is majdnem besírtam rajta, amikor megláttam, hogy az üzlet HD demója után, milyen förmedvény volt a digi szellemképes, felhős és után húzásos adása. Az volt a szerencsém, hogy 3 napon belül legalább 5-6 pixelhiba jelent meg rajta, és ez volt az utolsó darab, választhattam volna másikat, de inkább visszaadták a pénzt. :D
    De amikor pár hete megvettem a TV-t, akkor ezt a részét tudtam, mivel a monitor is egy Monitor/TV kombó (P2770HD) és erre is rá van kötve a digi, és megfelelő távolságról nézve teljesen korrekt a kép, persze a focimeccseknél még mindig pacák rohangálnak, de remélem, hoyg előbb-utóbb lesz műholdon is HD-s digi.

    Én azt tudnám javasolni, hogy messzebbről nézd a TV-t, mert távolabbról homogénabb lesz a képe, vagy nézz rajta HD filmet, ezek azért erre vannak kitalálva, és barátkozz meg azzal, hogy ma Magyarországon nincs normális TV sugárzás, csak elenyésző a HD adások mértéke. Ha van digitális földi antennád, akkor ha valamikor HD-ban sugároz az M1, akkor nézd meg, tök mindegy, hogy mi az a sportműsor, le fog esni az állad. Amikor megjött a monitorom, épp az úszó VB volt HD-ban az M1-en, leesett az állam, amikor csobbantak a magasugró csajok, gyönyörű volt a kép HD-ban :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Neophyte11 #6628 üzenetére

    Semmit nem tudsz tenni.Ez leginkább nem a T-home vagy a TV-d hibája hanem magáé a sport adóé.Nekem igaz UPC sat van saját beltérivel de magyar csatornáról nem nézek sporot( UPC-nél 2 élvezhető van az a ESPN AMERICA HD és a NOVA Sport HD... Ha látnál egyszer egy sky -t stb. akkor mindjárt rájönnél, hogy a TV-vel semmi baj nincs és még a külföldi SD-k is tökéletesek mert azok 720*576-ban 2-3 szor akkora bitrateval adják mint a magyarok.Az egyetlen normális magyar sport adó az a DIGI sport HD (Ezért van Kábel előfizetésem is) meg a Hello HD -nél a 2 ESP HD (ha ezek magyarnak nevezhetők egyáltalán) DE még néha ők is adnak olyan SD-ről felkonvertált HD-t hogy a távoli kamera nézetnél csak pacák a játékosok a képernyőn (szerencsére ritkán)...
    Ha a forrás rossz azzal se a beltéri se a tv nem fog tudni mit kezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák