Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaKris

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Egy kis előtörténet: Édesapámnak volt céges SII-ese, ami hibás volt (nem volt írható a memóriája - bármit kitörölhettél/rátehettél, egyrészt egy idő után megőrült a telefon (force close, restart), másrészt a következő restartnál minden visszaállt a régire). Most volt náluk telefoncsere és ők a használt SIIeseket 15 €-ért megvehették, le is csaptam rá, mondván majd beviszem szervizbe, mert itthon bármit csináltam vele, nem sikerült se szoftverfrissítés, se semmi. Hát a szervizben sem :D Szóval úgy döntöttem, keresek egy alaplapot, találtam is, elküldték, működik, hejehuja, nagy öröm. Kipróbáltam, 4.0.3-as android volt, nesze, lecseréllek 4.1.2-re. Minden zsíroskenyeresen működött, amikor is észrevettem, hogy nem érzékeli a giroszkópot - nem dönti a képeket, billentyűzetet, stb. Márpedig emlékeim szerint az előzővel ment... Elkezdtem mindenféle 4.1.2-es fw-t kipróbálni, egyikkel sem ment, visszaraktam 4.0.4-re, azzal sem meg, viszont egy bizonyos gyrorotate alkalmazásban simán forog egy kocka, ami azt hivatott mutatni, hogyan is működik a telefonban a giroszkóp. Épp töltöm a 4.0.3-as fw-t, vajon más lesz-e a helyzet. Kérdésem a következő: mással is előfordult már ilyesmi? Szóval a giroszkópomnak semmi baja, csupán az androidnak nem tetszik? Valamiféle megoldás?

    Köszi ^^

  • kovaKris

    csendes tag

    válasz Williamgrant #34755 üzenetére

    bármennyire is szokásom, most nem szőkültem meg :D minden bekapcsoltam... aztán ki... újra be, restart, elem ki-be, freset, wipe, miiiiiiinden... most próbáltam a real racing 3-at, neki se tetszett... nem értem... a *#0*# kódra a gyorsulásmérőnek semmi baja, a kép viszont nem fordul el. az előbb említett alkalmazásban viszont megy :D 4.0.4-ben se vízszintes, se giroszkóp kalibrációra nem reagál

  • kovaKris

    csendes tag

    Egyszerűen imádom az SII-esem!!! Az öngyógyító funkciójával együtt :D történt ugyanis (pár hozzászólással ezelőtt is leírtam), hogy vettem egy használt alaplapot és úgy tűnt, nem akar működni a giroszkóp. Nos, örömmel jelentem be, h egy kis most wanted-es nyúzással sikerült jól bemelegíteni a telefont úgy, hogy nyomott egy kikapcsot. Bekapcsoltam, najó, legyen akkor most real racing 3, rámentem, erre kis mozgatásra átfordult a kép a másik irányba. Jól látom? működik? Átraktam az irányítást döntögetősre és megy!!! Végre 100%-os a telefonom ^^ lehet, hogy az előző alaplap memóriachipjének is ez kellett volna és működött volna :D

Új hozzászólás Aktív témák