Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arbalya

    csendes tag

    Sziasztok! Hogy lehet egy gyárilag független D900i-re magyar menüt rakni?? Egyálltalán lehetséges ez? ha igen, akkor esetleg házilag megoldható? Akinek van ötlete ,kérem szépen ossza meg velem. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Arbalya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Múlt hét kedd óta én is beléptem a Samsung-osok táborába, egy SGH-D900i mobil készülék boldog tulajdonosa lettem.
    Nem szeretném most jellemezni a telcsit, csak annyit mondanék róla hogy nem bántam meg a választást, mivel a telefon minden szükségleteimet kielégíti. Viszont tegnap este rörtént egy számomra érthetetlen dolog. Az interneten egy csomó kódot találtam a telcsihez amik elöhoznak rejtett menüket meg egyébb információkat a tellefonnal kapcsolatba amiket csak a megfelelő kódokkal lehet a kijelzőre csalni. Igen ám de amikor bepötyögtem a következö kódot: *2767*3855# = E2P Full Reset , ezután valami olyasmit irt ki a telcsi hogy loading IPL vagy valami hasonlót na meg azt hogy kb 1 percen belül újra fog indulni. Ez meg is történt csak újra indulás után képtelen volt bejelentkezni a hálózatba. Probáltam manuális hálózat keresést. A válasz az volt hogy nincs elérhető hálózat ( pedig itt Angliában van vagy 6 mobil szolgáltató). Tovább kutakodtam és kiderült hogy a telefon IMEI száma meg gyártási dátuma kitörlődott :O Így már érthető volt hogy miért nem tudott bejelentkezni a hálózatra. Viszont szerintetek a fent említett kód képes kitörölni az IMEI számot vagy csak én vagyok az elsö akinek ez sikerült? :W
    Ha valakinek lenne mondani valója ezzel kapcsolatban kérem ossza meg velem, előre is köszönöm.

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz legiaap #400 üzenetére

    Igen próbáltam de sajnos semmi változás, ma vissza vittem a telcsit az Orange-nak. Próbáltak valami rendszerhelyreállító sms-t küldeni de ugye hálózat nélkül a telcsi képtelen sms-fogadásra. Közben az elárusitó vagy háromnegyed órát telefonált a központnak, majd vissza adták a telefont elkértek a régi működő telefonszámomat és azt mondták hogy egy héten belül felhívnak és majd akkor kapok egy másik telcsit. De ennek ellenére nem megy a fejembe ez az IMEI-s dolog, mert én úgy tudom hogy ezt a számot csak szakemberek tudják változtatni vagy törölni speciális ezközökkel, mire nekem elvileg 1 sima kóddal sikerült.

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz legiaap #401 üzenetére

    Igen ismerem ezt a kódot, sajnos az IMEI számom csupa nulla és a gyártási dátum is amit most nemtudom hirtelen hogy milyen kóddal néztem meg

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz legiaap #404 üzenetére

    Kipróbáltam, Visszahozta az eredeti menü meg egyébb beállításokat de sajna az IMEI számom továbbra is csupa 0 :F

    Akárhogyan nézem én személyszerint rácsesztem a kódozásra :O . Remélem hogy az Orange valóban kicseréli a telcsimet és nem fog ez nekem plusz költségbe kerülni. Legyen ez intő példa mindenkinek, és csak olyan kódokat pötyögjünk be a telcsibe amikről 100% osan tudjuk hogy milyen következményekkel járnak. Egyébbként a telcsi tökéletesen működik leszámitva hogy mint telefon használhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz legiaap #407 üzenetére

    Sajnos ezek a kódok rajtam már nem segitenek mivel magam is erről az oldalról csemegéztem a kódokból. A zárakkal kapcsolatban annyit tudok mondani hogy minden zár inaktív, kivébe a networklock-ot de az szerintem az miatt is aktív lehet mivel a telcsi szolgáltató függő, csak orange-s kártyát fogad el. De azért nyagyon köszönöm a tippeket

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz Riddle #452 üzenetére

    Üdv. ahogy mondod kártyaolvasóba csak adapterbe helyezett micro SD card-ot tehetsz. Én már két ilyen kátryát vettem és mind a kettőt adapterrel adták, az egyik 1G Kingston a másik 2G ScanDisk. Bár lehet hogy léteznek speciális kártyaolvasók amelyek adapter nélkül is befogadnak microSD memória kártyákat ,de nem hinném.

  • Arbalya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szerencsém volt ma az Orange-nál, mivel kicserélték a telcsimet. A mai naptól ismét egy vadiúj SGH-D900i tulajdonosa vagyok :DD Viszont a telcsi sajnos nem független. Úgy döntöttem hogy várok 14 napot és ha addig nem lesz semmi baja a telcsinek akkor keresek egy helyet ahol majd függetlenítik nekem. A függetlenítés remélem hogy nem bonyolult müvelet? úgy értem hogy nem fogják ujra flash-elni vagy valami hasonlót? A telefon beállítások és címjegyzék is sérttlen marad függetlenítés után? És remélem hogy az IMEI szám sem fog megint kinullázódni? Ha valaki fel tudna világosítani a függetlenítés folyamatával kapcsolatban azt megköszönném :K

    [ Szerkesztve ]

  • Arbalya

    csendes tag

    Sziasztok! Pistabaaa ötlete alapján kipróbáltam az Ultra Mobile 3GP Video Converter-t.
    Tesztfilmként a Die Hard 4 -et vállasztottam. A filmről elözetesben annyit írnék hogy még annó valamelyik torrent oldalról töltöttem le 2cd-s formában. Mind két cd 700MB körül van.
    Több féle beállítást próbáltam, egyértelmüen az alacsony értékek a képminőség rovására mentek. Most csak a számomra legkedvezőbb beállítási értékeket közölném:

    Video Quality: High
    Video Codek: mpeg4
    Resolution: 320x240 VGA
    Framerate: 23,976 fps
    Aspect Ratio: Auto

    Audio Quality: 128kbps
    Audio Codec: mpeg4acc
    Channels: 2 stereo
    Sample Rate: 48000Hz

    Természetesen a filmet lejátszó készülék: SGH-D900i :)
    A fent ismertetett beállítások számomra meglepően pozitív végeredményt hoztak. A kép és a hang az egész film alatt tökéletes szinkronban volt! A képminőség szinte tökéletes. ( leszámítva hogy a színészek mögötti háttér néha enyhén kockás volt, de ennek ellenére nézhető és élvezhető volt minden filmbéli jelenet ) Nem vagyok nagy szakértője a dolgoknak de a kockásodást én kodek hibára fognám. Úgy tudom hogy a "tökéletes"mozgóképhez 25 képkocka kell másodpercenként, ezért is állítottam ezt az értéket a program által kínált legnagyobb értékre.Probáltam 20fps-t is, nem volt rossz az sem, de azért picit érezhető volt, hogy nem teljesen folytonos a kép. Viszont 20fps legnagyobb előnye memória hely spórolás, mivel ennél az értéknél a 2 cd külön-külön közel 50 megával foglalt kevesebb helyet a memóriakártyán. A fenti értékeknek megfelelő beállítás mellett mind 2 cd külön-külön 185MB lett konvertállás után természetesen.
    Akkor most térjünk rá a hangra. Mint már említettem tökéletes szinkronba volt a képpel, ezzel nem is lett volna baj,csak a minőségétől nem voltam elragadtatva. Ezalatt azt értem ,hogy amíg normális dialógusok zajlottak minden szépen szólt (szinte ugyanazt az élményt adta mint eredetiben) de amint megszólaltak a fegyverek vagy épp kocsik törtek darabokra ,ami ugye a Die Hard 4-ben nem számít ritka dolognak, a hang erősen eltorzult, recsegett ( még fülhallgatókonkeresztül is)
    Minden negatívumot leszámítva kellemes kis mozidélutánt szereztem magamnak :DD
    Tökéletesen eltudom képzelni a pillanatot amikor végre hazafelé tartok, a nagy Angliából és az úton kedvenc mobiltelefonom kijelzőjén megnézek egy filmet. Az Ultra Mobile 3GP Video Convertor-nak köszönhetően ez meg is valósulhat. Igen ám csak még adott egy probléma, ami nem más mint az akumulátor nem éppen hosszúnak mondható élettartalma :((

    Volt még egy film amit teszteltem, a címe pedig A Híd Therabitia Földjére. Ez egy 1cd-s avi.
    Konvertálás után a mérete a Die Hard 4-el megegyező beállítások mellett 320MB. Ez magába foglal másfél órás műsor időt, viszont a végeredmény teljes kudarc, mivel a NEM TÁMOGATOTT FILE TÍPUS hiba üzenetbe botlottam :(( Még nem néztem utána a dolgoknak hogy a miért képtelen a filmet lejátszani a telefon. Hirtelen 2 dolog jut az ezembe. Az egyik hogy a 320MB-os file méret talán túl nagy a D900i-nek a másik dolog pedig talán kodek hiba. A Samsung PC Studio médialejátszója minden probléma nélkül lejátsza a filmet.
    Hát egyenlőre ennyi, ha valakinek vannak még hasonló tapasztalatai az legyen szíves ossza meg velünk. Bár csodát szerintem nem várhatunk a telefon mint "médiacenter"-től.,mivel a D900i is első sorban CSAK telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz total90 #524 üzenetére

    Szerintem nem csinálsz semmit sem rosszul, mivel nem is lehet nagyon mit rosszul csinálni. A kép és hang csúszásra nincsen beállítás. A hiba szerintem csak a kodekekben kereshető.
    Nem minden avi végződésű file egyforma, velem gyakran előfordul hogy az egyik avit lejátsza a gépem a másikat pedig nem és a lejátszó hiányzó kodekre panaszkodik. Szerintem ebből kifolyólag ha nem a legmegfeleklőbb kodekeket használja a konverter program akkor bizony könnyen előfordul képhiba vagy pedig hangcsúszás.

  • Arbalya

    csendes tag

    válasz jana203 #574 üzenetére

    Szia! Ezzel a kérdéssel megfogtál, mivel sajnos fogalmam sincs. De szerintem minden itteni mobil szolgáltatónál elő lehet fizetni internet szolgáltatásra és akkor a mobilod szolgálna modemként.

Új hozzászólás Aktív témák