Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mylodon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hétfőn vettem egy 770P-t és nagyon nem tetszik, hogy a mozgó tárgyak szellemképesek... csináltam néhány fotót róla, a lényeg nem a többszörös képen, vagy az életlenségen van, mert elég gyenge fotógépet használtam hozzá, hanem azon, hogy a mozgó alakzatok mögött halványan látszik a kép körvonala (például az egér kurzor mozgatásánál). Engem ez nagyon zavar, egy 6ms-os paneltől többet várna az ember, nem?
    Szerintetek ez normális, vagy cseréljem vissza? Gyorsan kéne a válasz, mert még 3 napon belül vagyok.
    Köszi!

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

  • Mylodon

    csendes tag

    Annyit tennék még hozzá, hogy az alakzatok nem túl gyorsan mozogtak, a kurzort is szép kényelmes tempóban húzom, de akkor is élesen látszik az ''árnyék''.

  • Mylodon

    csendes tag

    Közben már olvasgattam az overdrive működéséről, és rájöttem, hogy ennek a mellékhatását látom, tehát elvileg ez normális jelenség.
    Kérdés csak az, hogy mekkora az az overshoot, amit még elfogadhatónak minősítenek? Ha jól értelmeztem az overshoot jelenség abból adódik, hogy a cellára a kellő overdrive feszültségnél nagyobb vagy kisebb feszültség esik, mivel nem lehet pontosan beállítani.
    Ezt a cikket olvasgattam, itt van egy 970P-re jellemző hibaszázalék-függvény:

    [link]

    Elvileg leheséges, hogy a tipikus értékektől jóval eltérjen egy gyártási hibás monitor, de ezt csak akkor tudnám megállapítani, hogy az én esetemben erről van-e szó, ha össze tudnám hasonlítani egy másik 770P-vel az enyémet.

    Mindenesetre nekem rögtön feltűnt, hogy elég élesen kivehető ''trail''-je van az egér kurzoromnak, és elég zavarónak tűnik.... de lehet, hogy megszokom. Ezért nem valószínű, hogy visszacserélnék... :((

Aktív témák