Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz AMDFan #357 üzenetére

    "Okosabbnak hiszed magad a FLAC fejlesztőinél, okosabbnak hiszed magad a mikrochipgyártóknál. Sebaj... Csak ezt ne hangoztatnád mindenhol."

    Ez már ugyebár konkrétan hazugság. SOSE hittem, SOSE hangoztattam. De még csak ráutaló magatartást se tettem SOSE, hogy ilyesmit hinnék. Ezt ugyebár te is tudod, tehát hazudsz. Egyébként az előző hozzászólásomat utólag kiegészítettem, éppen azért, hogy ne legyen érkezésed ilyen hazugságokat elsütni - de a beleszerkesztés előtt már ugrottál is a csontra.
    Megjegyzem, ugyebár a "FLAC fejlesztői", a "mikrocsipgyártók" sem egy homogén massza. Sokféle ember van az adott társaságban. Némelyiknél nyilván "okosabb" vagyok, némelyik nyilván "okosabb" nálam. És van valamilyen "összesített okosságuk", ami megintcsak nem homogén, hanem folyamatosan "fluktuál", egymásnak néha ellentmondó "részokosságok" között. DE EZ MINDEGY, semmi köze ahhoz, hogy a világ nem marketingesek által kitalált szlogenek révén létrehozott axiómahalmaz. A világot megismerni próbáljuk, a tudományos eszközeinkkel létrehozott MODELLJEINKET folyamatosan alakítva. A világról alkotott tudásunkban ugyebár nincsenek axiómák. Axiómák legfeljebb bizonyos tudományos eszközeinkben vannak, például a matematikában, mint tudományos eszközben. Axiómákat nem kérdőjelezünk meg, hanem elfogadjuk igaznak, 1-es valószínűségűnek (megjegyzem, addig ameddig, mert még a matematikai axiómákat is változtatjuk néha), azonban a világról, vagyis a valós létezőről alkotott modelljeinket mindig megkérdőjelezzük, sohasem vesszük 1-es valószínűségűnek semmilyen tudásunkat a világról. A FLAC fejlesztői és a mikrocsipgyártók sem teszik - hacsaknem néha a marketingkommunikációjukban. Megjegyzem, ha például a FLAC fejlesztése "tiszta" alaptudomány lenne, akkor is csak folyamatosan feladatszerűen megkérdőjelezendő és alakítandó, sohasem 1-es valószínűséggel beváló MODELLEKET tudna csak gyártani a való világra vonatkozólag, de a FLAC fejlesztése mint tudományterület legfeljebb kis százalékban alaptudomány, nagyobb százalékban "sebességhatáron haladási" körülmények közötti felhasználásra dolgozó alkalmazott tudomány, és még nagyobb százalékban üzlet, piszkos anyagiak. Versus hagyományos mosópor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák