Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Evil Snowman #39 üzenetére

    Az árat leszámítva alapvetően nincs igazad.

    "Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni"

    De itt nem is cél! Ez egészen más területre való, és arra tök jó is. Ha nekem arra kell a gép, hogy prezentációkat tartsak vele, meg értekezletekre járjak nap mint nap, viszont bírja ki a nap végéig akkuról, akkor ilyet fogok venni, nem pedig egy 17-18"-os DTR gamer notit, amin megy a Crysis 10 is, és még Maya-ban is egész jól lehet renderelni vele.

    "Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit"

    Hét évvel ezelőttig én is így voltam vele. Akkor vettem meg a Toshiba laptopomat, mert kellett az egyetemi munkámhoz. Saccra 2,5-3 kiló lehetett, egérrel, táskával, mindennel együtt talán 3-3,5. Nem sok, gondoltam. De miután naponta mászkáltam vele a négyeshatoson, és nyomott a tömeg, meg egy idő után már húzta a vállamat (is pedig nem vagyok se kényes, se gyenge), akkor átértékeltem magamban a korábbi álláspontomat. Hidd el nyugodtan, a puding próbája az evés ;).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Silenzio

    addikt

    válasz Evil Snowman #39 üzenetére

    Amúgy ki kell ábrándítsalak, öreg. Far Cry 3 szintű címek ezen már somán tolhatóak. A geforce 740M-ed alig húz el, pedig ez nem vga, csak egy 5w-os kis ultrabook. Na, ezért kerül ennyibe. Tájékozódj, mielőtt savazol.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • válasz Evil Snowman #39 üzenetére

    "hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is"

    Ott biza súlyos problémák vannak, ajánlok egy jó orvost. :(

    http://vanenet.hu/

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Evil Snowman #39 üzenetére

    Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit (igen itt a kedves hölgyekre is gondolok, akiknek a válltáskájuk simán van olyan nehéz mint egy 2 kilós laptop (múltkor a kedvesemét direkt lemértem, amikor megkérte, hogy fogjam meg és azt hittem ólmot visz benne), érdekes az nem zavarja őket, szóval ez megint csak a gyártók által generált mesterséges igény).

    A matekkal hogy állsz? Ez egyszerű összeadás lenne. Mert ugye van a táska alap 1-1,5 kilója (a 2-2,5 költői túlzás), amihez még hozzá akarsz dobni 2,5-3-at (ugye töltővel...) így azért hadd ne várjuk el egy 50 kilós nőtől, hogy 5 kilós táskával szaladgáljon. Örülök, hogy szerinted a nők többsége birkózó (vagy Brünhilda...) de a legtöbb embernek igenis kényelmetlen (sőt még a birkózó lányok is anyáznának a felesleges cipekedés miatt).

    Majd eladjuk azzal, hogy vékony, meg könnyű, meg van benne SSD húúúú. Igaz, hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is, de az SSD gyerekek az toljuk bele nekik, hisz most az a trendi.

    Az SSD kevesebbet fogyaszt, gyorsabban töltenek be és futnak a programok és nem utolsó sorban nincsen benne mozgó alkatrész. Ez nem trendi kérdés, hanem praktikum. Szomorú, hogy ezt is magyarázni kell. :Y

    Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni, ergo egy lehúzás a gyártó részéről.

    Te elolvastad amit írok vagy csak hülyeségeket irkálsz összefüggéstelenül?
    Egy prezentációhoz, egy office-hoz, böngészéshez és levelezéshez nem kell teljesítmény.

    Prezentáció nem játszik a 13,3-as kijelzőn, mert kétlem, hogy harmincan körbeülnek egy ilyen gépet egy meetingen, szóval ott úgyis ki lesz küldve a gépi tartalom egy projektorra.
    Pontosan. Ki lesz kötve. Ezért elég a kisebb kijelző és nem kell feleslegesen nagyot cipelni, mert még egy 17,3-as Workstation-ön sem lehet prezetncáiót tartani. Akkor mégis mi a rákért vigyen valaki magával egy gyakorlatilag kétszer akkora gépet?

    Nem baj, nem is kell megértened. Örülök, hogy jól meg a vagy a saját kis világodban.

    [ Szerkesztve ]

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Új hozzászólás Aktív témák