Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz DBob #32 üzenetére

    Oké nyugodtan. De azt is tedd majd mellé, hogy :

    - anno a BTC bányászok közül sokan miért cserélgették 2-3 havonta a kártyákat és miért írták egyesek az élettartam kérdésekre a fórumokon feltéve, hogy: átlagosan 3 hónap.
    - Az altcoin bányászok közül azért elég sok példa van a jóval hosszabb idejű - éves vagy feletti - használatra és a kis "veszteség" számra. Igaz vannak olyan kártyák amíg sora pukkantak el de ez minőségi kérdés nem feltétlenül használati.
    - A jelenlegi kártya mennyiség mellet én nem nagyon hallottam, hogy a kártya gyártók moratóriumot hirdettek volna és a sima kártyák garancia idejét jelentősen limitálták volna, vagyis lehet mondani, hogy huha pukkantak a kártyák de még sem annyira ami jelentősen eltérne a várható számoktól.
    - Azt se feledjük, el, hogy a kártya ínség miatt a meglévő kártyákra jobban vigyáznak az őket használók mert nincs pótlás vagy csere lehetőség ami elhullik a harcban az nem pótolható egykönnyen.
    - A BTC bányászat és a mostani altcoin bányászat "gépnyúzása" kicsit más talajon áll de ezt már leírtam miért ez a véleményem. Igaz ez vélemény és nem bizonyíték.

    Emelet lehet szarkasztikusan közelíteni a kérdéshez de azzal azért nehezen lehet vitatkozni, hogy egy rendszer , műszaki produktum jobban szereti az állandó tartományon belül terhelést mind a változó, hektikus , szélső értékek közötti sűrű átmeneteket tartalmazó használatot.

    A gyártók ma valószínűséggel nem azért döntöttek a 3 hónap miatt mert tudják, hogy 4 hónapnál elpukkantak a kártyák hanem azért mert megnézték a hiba statisztikákat, elemezték a piacot és a megtérülési időt és húztak egy vonalat egy ár-hoz, vagyis adott csökkentett ár mellet ez az az a garancia ami nekik megéri és a piac elfogad. Az ASIC gépekre átlagosan 30 nap garanciát adnak a gyártók pedig azok nem 300 dolláros nagyságrend hanem 2000-7000 dolláros. Miért ..... ezt mindenkinek a fantáziára bízom.

    A racionalitáshoz annyit: én írtam számokat te nem ... vagyis ha már vitatkozunk akkor tegyük ezt értékek, számok mentén mert lehet neked van igazad de akkor ne a száj karate döntsön és ha lehet tiszteljük már meg a másikat azzal, hogy ha már véleményt írunk azt is megtisztelve a másikat és nem fikázva vagy troll-kodva ha már szakmai fórumon fórumozunk...

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák