Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Tyca #205 üzenetére

    arra figyelj, hogy a jack alakú optika dugója kicsit más, vagy adapter vagy olyan végű kábel kell

    Egyébként azt csiripelik a verebek, hogy hétvégére nougat várható. Legalábbis valakinek azt mondta a support, hogy holnap terítik.[link]

    "Greetings! I understand your concern and I apologize for the inconvenience you have experienced. I would like to inform you that we are rolling out a new update on 7th April. You can install that and update and check, whenever you receive it. Please get in touch with us if you need any further assistance. Regards, Anant Xiaomi Customer Support"

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz sesshou #325 üzenetére

    Ott csak a picsogás megy. Nem sok értelmes komment van köztük.
    - Wake on lan miatt hisztizik egyik, amikor eleve csak usb adapterrel van lan, szóval egyáltalán nem garantált, hogy tudja.
    - A zöld képhiba ismert amlogic bug, néhány régi tévénél nem vele kompatibilis képformátum megy ki, rgb mód erőltetésével szokták javítani olyankor, de 6os mibox rendszeren nem hallottam panaszt. Az új 7-es driver hozhatta ki. De amlogic topic szerint a 7es videodrivere minőségjavulást is hoz. Max csiszolni kell még kicsit.
    - az, hogy akadna a youtube nem tűnt fel nekem 6ossal sem, a 24Hz -es lejátszás 60Hz kijelzővel lehet az oka. Hogy nem vált frekvenciát dinamikusan, már ha a kijelző is támogatja.
    - nyomi srác panaszkodik hogy az újraindulgató roorete miatt amikor nincs wifi eltűnik a cast ikon... persze gondolom gondolatátvitellel kéne mennie :D
    - hiszti mert nem megy az usb ethernet, valsz az adb debug be van nála kapcsolva, olyankor nem megy némelyik periféria usb-n át.
    - döcög az amazon video. Hát hivatalosan nincs is rá. Shiledről lemásolt, félig meddig működő amazon app van. A múltkori 6os frissítés óta tud egyáltalán lejátszani bármit is ezen a boxon.

    Hát valóban nem köti a xiaomi a terveit a nagyközönség orrára :)

    Majd, ha vállalható és stabil lesz a 7-es akkor kihozzák rá. Én azért vártam hátha elindul rajta a prime video, de a 6-oshoz jött 1007 frissítés kb megoldotta ezt. Ezért nem is próblátam a béta 7-et, nameg hogy jelenleg macerás vagy nem lehetséges visszatenni a 6ost utána. Féltem a hdmi hdcp-t, hogy elcseszem, ha össze
    vissza próbálom frissíteni és akkor elromlanának az előfizetéses appok.
    A cast mód frissítés play storeból jön és az igazi chromecastnál sem felhötlen a helyzet némelyik app castolásával az updatek után. Szóval ez nem csak itt bugzik.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Don77 #490 üzenetére

    Ha nem android appos tartalom vagy chromecast átküldés a cél, akkor lehet hogy valamelyik s905/s905x box is megteszi libreelec-kel használva. Azokból a jobb fajta 2GB ramosak tudhatnak 4k fájl lejátszást. Azt hiszem azok is tudhatják a passthrough-t. Fusd át az összefoglalóját annak [link]. A libreelec-kel a fájlok kadenciahelyes lejátszását tudják.

    Ha androidos 4k előfizetős tartalmat is néznél (netflix) vagy youtube-ot, akkor lehet érdemes mi boxban gondolkodnod.

    Mivel jelenleg nincs kadenciahelyes lejátszás és nem tudni, hogy valaha sikerül-e a gyártónak megoldania ezt. De azért szoktak jönni rá fw update-k. Csak előre nem lehet megjósolni min dolgoznak épp. Libreelec nem tehető fel rá, a másolásvédelmi megoldások miatt nem támogat kártyáról indítást tudtunkkal, vagy legalábbis más a boot folyamat, mint az amlogic-os libreelec rendszernél.

    A hálózati elérés szerintem ugyanúgy megvan. Ha a boxról akarán megosztani dolgokat más eszközök számára, akkor az macerásabb vagy nem feltétlen lehetséges android alól.

    Az usb portba be lehet dugni usb-ethernet adaptert. Nem muszáj xiaomi-t venni, 4 dolcsi alatt kapni aliexpressen ax8872b chipsetest, ami 100 megabites. Wifiből a 433-as AC módot is tudja, ha van megfelelő acess point / router hozzá, de a sima 5GHz-es is jó lehet.

    A hivatalos kodi fórumon is érdemes átfutnod a topicját [link]

    Ha kifejezetten android tv boxot keresel, ami tud kadenciahelyes lejátszást, akkor úgy hallottam, hogy az nvidia shield képes lehet erre, csak az egy szinttel drágább. Itthon nem árulják.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Torry #1618 üzenetére

    Redditen és a xiaomi fórumon szoktam nézni, hogy van-e bármi. De természetsen semmi új. A legutóbbi pletyka az volt, hogy tán kínából már elindultak a konténerek az usa-ba az újabb box pakkokkal, amelyek már gyárilag oreoval és kicsit átdizájnolt távval jönnek (talán egyel több gombbal), de egyébként a box ugyanaz.
    Hát, a konténeres szállítás 1 hónap, forgalomba helyezés és ilyesmi is több hét lehet. Ha ahhoz igazodnak, akkor még legalább hetekbe telik, mire kiderül, hogy valós -e a pletyka.

    Az az egy-két béta tesztelő meg csak feldobja a labdát, de semmi konkrétumot nem mondanak később. Állítólag talán 2-3 update ment már az oreo-ra is, ami szöveg fordítási hibákat és hasonló apróságokat igazított ki. De állítólag a béta tesztelőknek tilos videót vagy képet közzétenni róla. Talán az utóbbi is "once" kiadás volt, szóval az tényleg nem bétának szánt verzió lehet (a buildnél szokta írni).

    Az lenne az igazi szivatás, hogy ha a régebbi boxokra nem engednék ki a frissítést, hogy vegyék meg az újat (ami hardverileg azonos). Végülis a kínai mibox4 is kb ugyanaz, mint a kínai mibox3 volt. Remélem azért nem szívóznak vele. Most állítólag mac address szűréssel terjesztik az updatet / állítólag megoldották, hogy manuálisan se lehessen más boxra telepíteni, hogy tényleg csak a béta tesztelők tudják használni egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz stigma #1743 üzenetére

    emlékeim szerint a készülék bekapcsolása előtt nyomva tartott távirányító gombokkal lehet elérni a recovery-t. A régi romok természetesen nem mennek fel, ha mégis sikerülne ráerőltetni, akkor kicsinálná a másolásvédelmet. Az oreo rom is letölthető, azt kellene feltenni [link]

    update.zip névre kell átnevezni a letöltött zip-es romot.
    xiaomi_update néven kell egy text fájlt létrehozni, kiterjesztés nélkül, aminek a tartalma
    --update_package=/udisk/update.zip --wipe_data

    a vissza és a kerek ok gomb nyomvatartása mellett kell áram alá helyezi a boxot és akkor visszateszi a renszer, törli az adatokat, menü sem jelenik meg közben, csak csinálja.

    Nem tudom, hogy a hdmi kábelre való válogatósság mennyire szoftver vagy hardver probléma, minden esetre tényleg kellemetlen. Majd, ha hétfőn meglesz az új kábl, ami bár olcsó, de elvileg megfelelő, akkor tudok többet. A régi kábeleim többsége valami eszközzel együtt jött, a hosszú kábel meg teszkó gazdaságos, hd projektorhoz használom. Lehet a monitorom dokumentációját is el kéne olvasnom, mert lehet a 60hz mód csak akkor jelenik meg, amikor a monitoron engedélyezem az ultra hd deep colort, ami nem hangzik logikusnak, mert inkább a 8-10 bit támogatásra gondolnék, de ki tudja...

    [ Szerkesztve ]

  • stigma

    addikt

    válasz azbest #1747 üzenetére

    Hi, huh, nagy kő esett le a szívemről sikerült életet kelteni az eszközbe.
    A xiaomi_update kiterjesztés nélküli fájlba az alábbi 2 sor jó elvileg, ahogy olvastama fórumban:

    --update_package=/udisk/update.zip --wipe_data => Itt nem szabad space-nek lenni, nekem ez működött
    --update_package=/udisk/update.zip =>másoknaka wipe_data nélküli ment.

    Lényegében mikor bekapcsolás utányny nyomod a recovery-t akkor arra kell figyelni akkor csinálod jól mikor középen mintha frissítenéd a boxot egy kör jelenik meg és töli az adatokat..ha mondjuk az Mi logo jelenik meg akkor vagy a fájlnév, elérési út a rossza skriptben vagy 1-1 karakter hiányzik.

    Köszönöm a segítséget. :R

    Pozitív dolog a Wayteqtől => 10 mp-en belül felvették segítettek, és mondták 2 dolog van amit tehetek
    1. annak ellenére hogy nem működik a box és benen vagyok a 14 napban , elállási nyilatkozat, de minden eredeti kábelnek meg kell lennie + számlának
    2. saját költségen visszaküldöm, többit ők intézik. Ha ők sem tudják megcsinálni gariban cserélin.

    Respekt nekik :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • er2es

    tag

    válasz Tibko8 #1772 üzenetére

    Dear Sir/Madam,

    Thank you for emailing us back.

    Right now, we are getting a lot of emails and calls after the official Oreo Update for our Mi Box. Our department are already aware of the current situation that most of our customers are experiencing and we assure you that we are already collating all the issues they are currently having. We have already forwarded this to our developers and they are already working on this as soon as possible.

    On behalf of our team, we sincerely apologize. We will get back to you as soon as we have an update.

    Thank You,

    Anna

    Xiaomi USA

  • azbest

    félisten

    válasz laspring #2083 üzenetére

    csak, hogy tele van a t**e azzal, hogy 8 éve, különböző termékek kapcsán ezt játszák vele. A vákuumba kiáltott szó, minden xiaomi felé intézett üzenet. Azt hiszem azon durrant el az agya, hogy mindenféle kommunikáció megszakadt közte és a cég közt, az ígért teszt verziókról és haladásról nem kapott infót.

    Viszont ma valaki írta, hogy béta tesztelőként kapott ma egy új update-t: [link] 37.1MB "Fix for Wifi issues" szöveggel.
    Ezért törölte, mert talán mégis történik valami, csak borzalmasan rossz a kommunikáció.

  • azbest

    félisten

    válasz gabenn4241 #2201 üzenetére

    Ha nem milliós mozirendszerhez szánod, akkor elég jó továbbra is. Pár bosszantó hiba előfordulhat, főleg némelyik tévékészülékkel, de úgy látszik dolgoznak a javításokon. Nekem a youtube jól megy, hálózati lejátszással sincs gondom (5GHzes wifivel használom), telenor tv is jól szokott menni.

    A 24 fps-es filmeket mindig is le tudta játszani, csak éppen nincsen továbbra sem automatikus frissítésváltás. Szóval nem szinkronizálja a kijelzőt a filmhez, hanem olyan Hzen megy, amire a rendszert kézzel beállítod. A sokcsatornás hangot nem próbáltam, van aki panaszkodott az oreo update után, másnak meg megy, van aki szerint csak jól kell beállítani a kodit.

    A xiaomishop.hu nem hivatalos xiaomi üzlet, hanem valamilyen londonban bejegyzett cég, a homáron szerepeltek már. Van aki sikeresen rendelt onnan dolgokat, de ha valami nincs raktáron, akkor nagyon hosszú idő is lehet mire megérkezik ezért előreutalás állítólag erősen kerülendő. Szóval csak raktáron lévő és utánvételes dolog lehet simább, de ne feledd, hogy továbbra sem magyar cég a látszat ellenére.

    Nem lepne meg, ha a hivatalos xiaomi.hu (amit a wayteq cég üzemeltet) elindulása kapcsán a xiaomishop is kapott volna ügyvédi felszólítást a névbitorlás abbahagyása kapcsán az anyacégtől, ahogyan a napokban a helloxiaomi weblap is kapott, melynek a face és youtube accjukat is zárolták.

    [ Szerkesztve ]

  • er2es

    tag

    válasz plevips #2245 üzenetére

    szia,

    itt van aki hasonlóan járt

    https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/9702jp/mibox_new_oreo_update_released/e46vady/

    a xiaomi_update fájlban egy sorban kell lennie parancsnak, nálam a --wipe_data ha benne maradt, akkor szintén hibára futott, így azt kivettem és frissítés előtt menüből csináltam meg

  • azbest

    félisten

    válasz c p #2483 üzenetére

    Kodi kapcsán akkor hallottam hasonló panaszokat, amikor biztonsági problémák miatt win alól letiltották a régi samba protokolok támogatását egy frissítéssel. Ott egyszerűen az volt a megoldás, hogy kézzel beítjuk a teljes elérési útfonalat a samba megosztás hozzáadásánál, például:
    \\192.168.1.123\recordings

    A sideloadolt appok eléréséhez a sideload launcher appot szokták ajánlani. Ez lényegében egy androidtv app, amit indítva mindenféle appot felsorol és onnan lehet választani. A nornál felületet nem cseréli le, csak egy plusz lépéssel könnyebben elérhetővé teszi a touch appokat [link]

    Sideload úgy is jó, ahogy csinálod. Ahogy neked kézre esik. Régen én total commander + google drive pluginnal csináltam, mert play storeból telepíthetőek (pécén böngészőből belépve play storeban megadható telepítési célnak az ugyanazon fiókkal belépett box olyan appnál, ami tévét is támogat). Újabban meg, mivel amúgy androidos fejlesztő vagyok, adb -vel küldöm át, mióta kibukott, hogy wifi-vel is alapból elérhető. Viszont adb debug módban nem lehet használni az usb portját, szóval ez nem mindenkinek előny.

    Hivatalos androidtv eszközökre nincsenek főzött romok. A másolásvédelem miatt zárt a bootloader. Emiatt például libreelec sem indítható sdkártyáról. Persze, ha valaki nagyon akarja, akkor lehetséges belenyúlni, de azzal el is veszik minden képesség, amiben a hivatals rendszer jó. Akik mókolni szeretnék, azoknak a még olcsóbb noname boxok a jó választás, mert azokon eleve hiányzik mindez és nincs mit veszteni velük :)
    Nekem is van két olyan boxom régebbről, de mióta megvan a mibox nem sokat használtam őket, mert nekem netflixhez és más szolgáltatásokhoz, de youtubehoz is jobban bejön a natív felület. A kodi pedig elfogadhatóan megy android alól is, de persze tudom, hogy az is a saját natív linuxos környezetében a legjobb.

    A 8-as update-et több helyről hallottam, hogy direkt leállították. Egyik vlogger beszélt az amcsi ügyfélszolgálattal és ott mondták, hogy a sok panasz miatt. Igazából nincs semmi hátrány a 6-os rendszeren a 8-ashoz képest, mert a 8as leginkább hibákat hozott a kernele bugjai miatt. De állítólag dolgoznak tovább a frissítéseken, egyszer csak sikerül jóra :D Főleg, hogy most indult az új változata a boxnak, gyárilag 8.1-gyel.
    Egyébként az udate zip pendriveről felrakható, de tényleg nem érdemes.

    A lan kapcsán sok helyen már nem használják. A xiaomi routereken is csak 2 lan port van. Persze tudom, hogy sokszor sokkal praktikusabb. Nameg a többi nagy gyártó ilyen tévé okosító eszközén sincs általában lan (kivéve nvidia shield). Inkább AC wifit szoktak támogatni.
    Van hivatalos xiaomi usb-lan is, de 3 dolcsi körül vannak a 100-as Asix AX8872 chipsetes. Ezeket 99% bármilyen android eszköz kezeli, a hivatalos xiaomi adapter is olyan. A mibox androditv 6 -os rendszerében az 1901-es build verzió a legutolsó. Ott már sokféle chipsetet támogattak. De 8-ason ezt is elbarmolták, nem minden chipsetet ismer. Lehet persze usb3-ast is használni, ami valamivel gyorsabb lan-t tudhat a 2es portra dugva is, de ez csak akkor számít, ha komplett 1:1 ripeket néznél.

    Az s905x chipset nem támogat gigabit lant. Az s905 támogatott, de az meg vp9 codec-et nem támogat, ami meg kötelező androidtv-hez már. Azóta létezik már s905d chipset is, ami mindekettőt tudja, de a box nem arra épül és úgy tűnik az új boxok sem (se a xiaomi mi box s, se a jetstream, se a google saját developer stickje, se a firetv 4k). A shield qualcomm-ra épül, de 200 dolcsi felett van. Más chipsetes hivatalos androidtv eszközt nem is tudom lehet-e kapni.

    A bt hangos dolgot nem értem. A mi box tud bt-t, használtam is már például xiaomi bluetooth hangszóróval. Viszont lehet némi késleltetés 6-os rendszeren a hangban bt-n át. (8ason ez legalább nem jelentkezik, bár ott meg néha más galibát okoz).

    Kellemes használatot :)

  • azbest

    félisten

    válasz donjohnson #2490 üzenetére

    7-esről 6-osra olyan leírás volt, amiben előbb 7-es debug rendszert kellett feltenni. Volt egy-ként beta, ami olyan volt. És azzal tudták feltenni a 6-ost (elvesztve a kulcsokat... bár egy leírás volt a kulcsok megmentéséről is).

    8-asról nem ismert ilyen debug image. Bár állítólag volt, akinek egyénileg leküldtek ilyen updatet a fejlesztők, de nincs hír róla, hogy kimentette volna azt a verziót a boxból. Szóval elvileg nem igazán megy enélkül, ha jól értem azért, mert megfelelő aláírás nélkül talán nem is írható akárhogyan a flash.

    Bár vannak noname boxokhoz olyan leírások, ahol a flash chip lábának zárásával is képesek resetelni és az általános amlogic flash tool progival.. szóval tönkretenni biztosan tönkre lehet a boxot, de feléleszteni már nem biztos.

    Talátam egy érdekes topicot is, ahol egy magyar srácnak sikerült jtag-gal uboot segítségével játszani és elindítani armbian-t a boxon [link]
    Az onnan nyíló linkekben egész komoly technikai leírások is vannak. De lényegében ha nem a xiaomi kulcsával van aláírva egy rendszer, akkor elvileg nem kéne indulnia... nem derül, ki hogy az armbiannak miért sikerült.

    Szóval ha rászánsz pár hónapot, lehet sikerül elég tudást összeszedni ahhoz, hogy tudd mit csinálsz és talán ki tudsz használni egy gyengeséget a rendszerben, amivel módosítani tudod. De lehet egyszerűbb venned egy olcsó ócska boxot és arra tenni libre/coreelecet, ha úgysem számítanak a kulcsok és az extrák.

  • azbest

    félisten

    válasz DarkByte #2604 üzenetére

    szinte biztos, hogy gyárilag egy régi 6-as verzió van rajta (build 699 vagy ilyesmi), azt érdemes a legutolsó 6-osra frissíteni, ami 1901-es volt, pendriveról). Elvileg csak akkor frissül oreora, ha rányomsz, hogy frissítse, korábban lehet véletlen auto updateként adtak ki egy verziót, azért vannak ellentmondó beszámolók. Első használatkor még lehet döcög, míg az appokat és google cuccokat befrissíti, de aztán már simán kellene, hogy menjen. Valószínűleg érdemes bekapcsolva hagyni, nem fogyaszt sokat, de legalább az app frissítések nem akkor települnek a háttérben, amikor bekapcsolod mert épp használni szeretnéd.

    Egyébként lassan majdcsak sikerült oreo alatt is kijavítani azokat a bugokat, ami nem volt 6oson. Béta tesztelőknek jöttek ki ígéretes verziók. 2.4-es wifit nem annyira szereti, pláne ha bluetooth hangeszközt is kötsz rá.

    (#2605) Teewine
    a chromecast2 15ért nem annyira jó vétel, mivel 19ért kapni a miboxot (xiaomi.hu és eustock.eu). És az is tudja azokat a funkciókat, mint a chromecast + egy önálló lejátszó is egyben.

    Chromecast mellé kell mégegy eszköz, amivel irányítod.

    Nem tudom, hogy az ilyen kütyü alatt a miboxot érted, vagy valamelyik noname boxot, mert nagyon más a kettő. Abban viszont egyetértek, hogy ha valakinek pécés funkciók kellenek, akkor jobban járhat egy inteles minipécével.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz gyugyo79 #3236 üzenetére

    Csak, hogy ne legyen később félreértés, amikor valaki olvassa (szerk, ja te is odaírtad a végére közben :) )

    Egyébként, mivel mindenféle spéci hang technika külön licenszért tehető a készülékekbe, korábban volt is szó róla, hogy ha kiderül, hogy átenged olyan módokat, amire nincs licensze, akkor egy későbbi update-tel letilthatják.

    Ellenkező esetben szénné perelheti a dolby vagy a dts a xiaomit. A noname dobozoknál lehet minden átmegy mondjuk libreelec-en, de ott azt sem lehet tudni, valójában ki gyártotta. Plusz a szoftver is harmadik féltől van, ami fut rajta. Ettől még lehet nem tetszik a hang cégeknek az ingyen mulatás, de nem nagyon tudnak olyankor tenni ellene. Nem úgy, amikor van egy kézzelfogható cég, aki felvállalja a termékét (mégha esetleg nem is tökéletes minden szempontból az, de jogilag megtalálható)

    [ Szerkesztve ]

  • Steve1207

    veterán

    válasz horvath85g #4202 üzenetére

    Alapból azt írták nem működik és a szokásos cache törlés se segít, de variált valaki a play updattel (vagy uninstall vagy telepítette ismét) és életre kelt végül. Ez pont a reddit-en volt az update hozzászólásai között.
    Amúgy ha nem látszik pl telón, akkor az lehet rom hiba. Nekem most xiaomi.eu rom van fent és nem látszik az új android 10 alatt a chromecast (ellenben a google account miatt egy yt vagy már használt alkalmazás képes kitolni rá a képet, gondolom mentette az eszközt). MIUI 10 stabillal nem volt ilyen bajom, de a MIUI 11 nem listázza a cast-nál a Mi box-ot egyáltalán jelenleg. Más telókat nem használok így nincs tapasztalatom.
    Ennek fényében amúgy ne frissítsd.

    .

  • azbest

    félisten

    válasz bigdady #5039 üzenetére

    nem változott azóta. tudod most kínában sok helyen nem dolgoznak már több, mint egy hónapja

    (#5037) Littlebacsi
    tuti megoldást nem tudok. A boot menüs factory resettel próbálkoznék, ha máshogy nem reagál semmire. A távon bizonyos gombokat nyomva tartva elvileg beléphet oda és ott a szokásos androidos recovery menüs módi lenne. Már, ha tényleg elő lehetne hozni azt.

    Esetleg, ha a tápegységre rá tudsz mérni, hogy jó feszültséget ad -e vagy lenne, vele kompatibilis másik tápegység, akkor ki lehetne próbálni, hogy nem-e az ment tönkre.

    Ha esetleg még garis és helyi cégnél, akkor azzal lehet érdemes kezdeni.

    szerk:
    Esetleg még előfordulhat, hogy a firmware fájlt valahonnan letöltve pendrivera téve, a megfelelő elnevezéssel, mellé tett konfig fájllal talán induláskor újra tudja húzni magát [link] Csak ugye a mostani 9es mibox s-es rendszer pakkját kell megkeresned neted.
    update.zip névre kell átnevezni a letöltött zip-es romot.
    xiaomi_update néven kell egy text fájlt létrehozni, kiterjesztés nélkül, aminek a tartalma
    --update_package=/udisk/update.zip --wipe_data

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz mathgery #7573 üzenetére

    Gondolom a nagyon régi rendszernek nem reklámozzák már a frissítést.. vagy valami el van kavarva a boxon. Megkerestem pár korábbi frissítő csomagot, direktben a google ota szerveréről letölthetőek, 600-650 mega körüli méretűek talán. Ha kíváncsi vagy a 8asra, akkor azt próbáld először, mert kisebb verzióra nem lehet visszalépni. (csak nagyon macerásan bűvészkedve talán)

    A mibox 3 az mdz-16-ab model, ezt ellenőrizd az alján.

    A legfrisebb két Androidtv 9 verzió 3175 és 3301 volt. Utóbbit nem tudom mindenkinek kiadták -e.
    A 3175 ös verzió [link]
    De lehet kevesebb bug volt előtte a 2926-oson [link]

    Van akinek jobban bejött a 8-as rendszer, pár dolog jobb lett 9-essel, más meg rosszabb. Talán a 2573 -as volt a legutolsó 8-as verzió. Sajna csak egyel korábbi 2562-est találtam: [link]

    update.zip névre kell átnevezni a letöltött zip-es romot.
    xiaomi_update néven kell egy text fájlt létrehozni, kiterjesztés nélkül, aminek a tartalma
    --update_package=/udisk/update.zip --wipe_data

    a boxot újraindítva elvileg megtalálja a frissítést és felteszi

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz csuzso72 #8288 üzenetére

    Lehet változott a chipset benne... vagy nagyobb firmware updatekor van, hogy kifelejtik szerencsétlen xiaomi-ék a korábban már meglévő képességeket. A 9esre frissítéssel emlékszem, hogy esett ki sokféle támogatás, aztán később van, ami visszakerült.

    Egyébként ezek a mibox3-mal működnek
    - ax8872b usb2 100-as
    - ax99179 usb3 1000-es (usb2-őn persze inkább 200-300)
    - rtl8152 usb2 100-as
    - rd9700 usb1-es 10-es, de ez a lassúsága miatt erősen nem ajánlott.

    usb3as realtekem nincsen, szóval azt nem tudom kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Steve1207

    veterán

    válasz ferenck #8708 üzenetére

    Azért xiaomi háza tájában is érdemes gondolkodni, sok eszközre nem engedik egyszerre az updateket. Telónál is van, hogy xy-nak megindul a letöltés a többieknek meg nem vagy elindul és megszakad. Aztán rá két három napra meg mindenkinek leszedi szépen.

    .

  • csonkadavid

    tag

    Mélyen tisztelt xiaomi kiadott egy updatet a 4k stickre. Ez olyan jól sikerült, hogy a prime video appból 4k hdr tartalmat elindítva 3mp után újraindul a stick. Gyári visszaállítás után is.

  • morfondőr

    őstag

    Update: Mi Box vs. Disney+
    Nem tudom, hogy ez mennyire lehet valós, de elképzelhetőnek tartom:
    [Found why Disney+ doesn't support surround sound on Mi Box]
    E szerint az alkalmazás nem engedi, hogy 5.1-ben szóljon a Xiaomi készülékén. :(

    Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Criminal017 #9678 üzenetére

    " ... érdemes elolvasni a kommenteket ... "
    Ha, jól látom, igazi Xiaomi szintű update-re lehet számítani :(((
    Ki kellene kapcsolni az auto update-et, ill. az update-ek keresését. Lehet? Hogyan is kell?
    Mindjárt rákeresek a neten, de ha valaki tudja, akkor ne tartsa magába!

  • Kiskopika

    senior tag

    Sziasztok, a héten vettem egy xiaomi s gen 2 boxot. A streaming netflix, amazon jól működik de a letöltött filmekkel nagyon válogatós. 480 as stereo es fullhd 5.1 es filmek közül is csak random jatszik le valamit. Elindul es szaggat a kép hang megy. Mindegy milyen playert használok (kodival, plexel, se jó) ez ahogy vissza olvastam az uj updatet vagy ez ilyen?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Barto #10071 üzenetére

    "Igen, olvasom a topikot, megerősítésként írtam a fentieket."
    Bocsi, én pedig nem kioktatásnak szántam, csak amolyan megerősítésnek azon fórumozók felé, akik idetévednek (lám...lám...) :R

    " ... ránézek majd."
    Köszi! Kíváncsi leszek. Sajnos úgy tűnik, hogy a Xiaomi se a gen. 1-el, se a gen. 2-vel nem igazán foglalkozik. Mikor is jöttek ki ezek a frissítések?

    update: bakker, tavaly szeptemberi!! :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák