Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vakegérke #15 üzenetére

    amikor beköltöztem a lakásomba, csomó ruhámat kiválogattam és rengeteg olyan volt, ami már nem volt jó rám vagy nem szívesen viseltem... ezeket beleraktam szatyrokba, hogy ne ázzon szét, ha eső lesz és kitettem az utcán a kuka mellé... reggelre eltűnt... lehet, hogy pár ember még most is szívesen hordja őket... reménytelennek éreztem én is, hogy valami szervezet átvegye... meg nem is volt olyan nagyon sok/értékes ruha, hogy megérte volna miatta mindenfelé mászkálni... így talán olyanhoz került, akinek jelentett valamit...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • tkazmer

    addikt

    válasz Vakegérke #15 üzenetére

    felénk van egy "karitász" nevű jótékony szervezet, ők a rengeteg ruhafelajánlást úgy kezelik, hogy kitettek egy rácsos valamit, amibe be lehet dobálni a bezsákolt ruhákat, és asszem napi vagy heti egyszer valaki elviszi

    ne haragudj, szerinted a vöröskeresztnek honnan legyen arra kapacitása, hogy minden helyre kimenjen?
    a válogatás meg szintén nem hiszem, hogy probléma, hiszen egy telefonbeszélgetés alapján - amiből valószínű lezavarnak naponta rengeteget - nem egyszerű eldönteni, hogy a felajánlott ruhák vajon hasznosíthatóak-e, vagy az állaguk ezt nem teszi lehetővé.

    a pénzbeli adomány meg azért jelent prioritást, mert ahhoz, hogy a rengeteg kapott holmival egyáltalán valamit kezdeni tudjanak - sőt, ahhoz, hogy legyenek, működjenek, legyen hova vinni a holmit - pénz kell.

    na mindegy, különböznek e tekintetben a nézeteink, felesleges összeveszni egy ilyen ügyön...

    amiért én nem az utcai koldusoknak adok, az az, hogy az alatt a pár mp alatt, amíg találkozom velük, nem tudom eldönteni, hogy 1: tényleg koldus, 2: tényleg arra kell neki a pénz, amire kéri, 3: mi is pontosan az a szándék, amire pénzt adnék. (ez utóbbit többnyire persze átgondolom, viszont mivel ezzel foglalkozom, nem marad időm a többire). Az pedig, hogy megálljak és felmérjem a terepet, nyilván nem alternatíva.

    (#16) mephi666
    ez a metódus meglepően jól működik felénk is, pedig egy kertvárosias 10ezer fős község vagyunk, igaz többnyire ruha helyett (hiszen arra van a település központjában gyűjtőhely, ami szinten mindenkinek útba esik) berendezési tárgyakkal (szék, polc, asztal, akármi) tesznek így, habár mi éppen elavult computereket és monitorokat raktunk ki...

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • whiz

    aktív tag

    válasz Vakegérke #15 üzenetére

    Mi itt a könyvtárban ősszel selejteztük ki a régi szar PII-es gépeket, 10 éves CRT monitorokat. Kérdéses volt, hogy kivel tudja elszállíttatni a szervezet. Végül a Máltaisok vitték el, jelképes összegért cserébe (szállítási díj, de saját fuvarral átvették volna simán). Ruhákkal nem tudom mi a helyzet, de amit innen elvittek az gyakorlatilag szemét volt (egy szétszerelő üzembe vitték, pár tíz embernek munkát adva vele)...

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Új hozzászólás Aktív témák