Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz arnyekxxx #75 üzenetére

    Kicsit előre rohanva és már kicsit komplexebben vizsgáltam a "problémát".
    Jelen pillanatban tudomásom szerint nincs mód a külső frissítésre (mobilos app esetén). Ha ezt engedélyezzük, akkor adunk egy újabb pofont az adatbiztonságnak. De ez is már az a része, ami nagyon előre mutat és az általam vizionált 15 éves megoldási időtávba valahol 10 évnél fog majd megjelenni, mint kérdés.

    Vonjunk egy párhuzamot (mindenki értse, ahogy akarja): adott egy BMW, de neked nem tetszik az index kar. Jobban tetszik a VW karja. Engedik? Megcsinálhatod? Dehogy! Pedig ugyanazt tudja mindkettő...

    "Egy választási lehetőség feldobása ellehetetlenítés lenne?" - Csak egy böngésző választó? Az még nem. De csak ennyi? :F
    "Fentebb kollega büntetést emlegetett" - Volt példa már ilyenre is...
    "Nem vagytok egy kicsit túlérzékenyek?" - Dehogynem! Látnád a terrorba tartott szomszédaimat... ;]
    Ha megnézem az elmúlt időszakban, hogy milyen tv./szabályozás (uniós szinten leginkább) született vagy van tervben mostanság, akkor az a szomorú tény, hogy a tisztességes verseny elősegítése érdekében olyan módon avatkoznak bele egy-egy nagyobb cég működésébe, rendszerébe, ami inkább hátrány, mint előny.

    "Nem gondoltam volna, hogy pont egy IT forumon ennyien adnák életüket és vérükeket a gugliért." - Igen, én pl. beismertem, hogy elég széles portfolióját használom. A Microsoftnak szintén. Kifejezetten nem örülnék neki, ha megint állhatnék neki költözni, új rendszereket, appokat keresni, esetleg egy helyett 3 appal megoldani ugyanazt. Főleg, ha mindezt még a pénztárcám is megérzi.
    Ha komplex rendszert vizsgálunk és ebben még kiemeljük a mobilos felhasználást, akkor nem sok cég marad a piacon (talán 2-3?).

    ...vagy IT-sként alap elvárás, hogy azt mondjam a Google rendszerére vagy az M365 csomagokra, hogy szarok és feleslegesek? Akkor nem vagyok IT-s :DDD .
    (Azt aláírom, hogy egyik sem tökéletes és mindent <is> meg lehet oldani máshogy, de az sem lesz olcsóbb, sőt!)

    #73 dolon75 - kicsit megszaladt az idő... Mostanság több volt a balfax szabályozás, mint az értelmes, fejlődést segítő és jövőbe mutató kezdeményezés :DDD

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák