Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz doc #27 üzenetére

    "hülyeség, hogy olyan sebességgel kell átmennem a zebrán, vagy eleve megközelíteni, hogy meg tudjak állni egy elém kiugró őrült előtt, ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy minden zebra előtt max. 8-10 km/h-ra kéne lassítani"

    Lehet, hogy hülyeség, de a kresz ezt írja.

    ***

  • azbest

    félisten

    válasz doc #27 üzenetére

    Ez úgy tűnik oda vissza igaz :)

    Zebránál én is tapasztaltam már párszor, hogy az autósok megállnak, de a bringások simán a gyalogosok közé hajtanak lassítás nélkül.
    Persze olyat is látok, hogy bicikliúton kereszben simán a biciklis elé lépnek a gyalogosok, ha épp akkor ér melléjük akkor is...

    A névtábláról nem hallottam, de a kézkitétel tényleg durva... látomlelki szemeim előtt ahogy a szabályosan közlekedő bicajos, kezét kiteszi... majd a kátyúk egyikénél kormány keresztbe fordul... és szép íves bukfenc után egyenesen pofára esik a betonon... esetleg még el is ütik a hirtelen pályamódosítás miatt... :U

    A lámpa nélküli zebránál gondolom számítani kell a gyalogosokra... de a józan ész azt diktálja (vagy az életösztön), hogy amikor a zebrán van már az autó akkor lehet, hogy nem kéne elé lépni. Gondolom az autósok rémálma az olyan zebra ami fogalmasabb gyalogosútnál van... nem jellemző hogy bevárná 2-3 gyalogos egymást... inkább egyenként és folyamatosan szálingóznak át... (az agresszívebb autósok sebessége, vagy gyalogosok közé gurulása szokott hatni kicsit)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák