Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    válasz Gergosz2 #19 üzenetére

    Íme.

    Nem igazán szoktam semmit eladni / venni használt piacon, de hasznos írás :R

    CHIPman: talán tavaly vagy tavalyelőtt volt egy ilyen téglás csaló Nyíregyházán, aki elvileg laptopot árult volna. Az egyik vevője, akit átvert, utánanézett, és megagyalta egy csöppet :D

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Gergosz2 #14 üzenetére

    MINDIG ELŐRE UTALOK, ÉS UTALNAK NEKEM IS!

    Még sosem volt probléma, pedig már 50+ üzletet lebonyolítottam akár vevőként akár vásárlóként.

    Annyi a titok, hogy utána kell nézni kicsit az embernek akitől vásárolni akarsz.

    Mint írtam előreutalással még nem szívtam, de úgy már igen, hogy elküldtem egy cuccot utánvéttel, kifizettem érte jó 2000Ft-ot a vevő meg meggondolta magát én nem vette át.

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Gergosz2 #14 üzenetére

    Utánvét mivel jobb? Oké, annyit nem buksz, mintha elutalod a vételárat, és nem kapsz semmit..

    De, Te mint eladó, elküldöd a terméket UV-val, aztán a drága vevő tojik a fejedre, és nem veszi át, akkor fizetheted ki megint a postaköltséget, tehár már buksz az üzleten.. Szerintem ezt egy párszor eljátszák Veled, utána már UV-val sem fogsz küldeni semmit.... :U

    Mellesleg igen, főként az újoncokkal van gond, tisztelet a kivételeknek, természetesen, bár sajnos volt már rá példa, hogy a rang nem minden....
    De azért amikor egy pár napos reggel rendelkező emberke árul több 10, vagy akár 100ezres árban, ott nem nagyon érdemes utalni, ez tény...

    Szomorú az, hogy azok miatt romlik a színvonal itt, akik rontják ez miatt az egészet...

    Kicsit utána kell nézni az eladónak, ez sem garancia, de többet ér, mintha nem is foglalkozol vele...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Gergosz2 #61 üzenetére

    Szomorúak ezek a dolgok.. :\

    Bármilyen vásárlás előtt, ezért kell utána nézni az eladónak... :U

    Ez sem 100%-os megoldás, de normális esetben utána lehet nézni, hogy milyen üzleteket bonyolított itt, plusz eleve az adatlapról is elég sok következtetést le lehet vonni, pár napos reggel pl, bármit árul, tuti, hogy nem vásárolok tőle, főként nem nagy értékben.

    Ugyanez, ha pár napos reggel rendelkezik, de van több értékelése itt, az is gyanús lehet...

    (#64) wolfman: És ha nem mész arra, hanem az ország másik sarka pl.? Akkor kivárod az az x napot, hetet, amíg valaki nem megy arra?

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Gergosz2 #67 üzenetére

    Ott is benne van.. Mindenhol benne van.. Elektronikus vásárlás csodája. Plusz, vaterán is vannak csalók.. Pont ugyanez, hogy reggel, és kamu üzletekkel ad magának egy rakat értékelést... Ugyanez megtörténhet itt is.

    Ezét írtam amit írtam lentebb, ha ~100%-ra akarsz menni, csak üzletben vásárolj..

    (#68) Lala6: Google, vagy itt kivel érdemes üzletelni topic-ok, és rákeresni a felhasználóra, vagy phmegbizhatosag. Tisztában vagyok vele, hogy ezek sem hivatalosak, ez volt is hangoztatva. De a semminél több.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

Aktív témák