Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_78

    tag

    válasz kenand #22 üzenetére

    "az amberek 90%-nak az olcsóbb kell."
    "Hamarosan jönnek a Kínai TV-k még olcsóbban (pontosn már itt is vannak)"
    "Sajnos a kínai support 0, de ha 2 év után tönkremegy majd veszel másik olcsót."

    Hát igen, a kínaiak már a... nappaliban vannak, mert a mai TV-k és más szórakoztató elektronikai cuccok többsége már ott készül.
    Persze az jó dolog, ha olcsó lesz, de ha ez a minőség rovására megy, akkor köszönöm, de én nem kérek ebből a folyamatból. Nekem sincs sok pénzem, és annyira nem vagyok gazdag, hogy megengedhessem magamnak a gagyit - ha értitek, mire gondolok (=nincs lehetőségem 2-3 évente új készüléket venni, mert az előző bekrepált, akármilyen olcsó is volt).
    Mindenesetre az én LCD Sharp TV-men még büszkén virít hátul a "Made in Japan" felirat, és megérte az árát, mert már bő 4 éve szolgál hűségesen és hibátlanul. Igaz, hogy még nem lehet vele internetezni, meg nem 3D-s, de nincs is sokkal lemaradva a mai követelményektől: full HD-s, tudja a PVR-t, MPEG4 dekóderes, HDMI-s, sok médiaformátumot ismer... mi kell még?
    A másik TV-m meg egy öreg CRT-s Orion, annak már az idejét sem tudom, hogy mióta üzemel, mert úgy kaptuk használtan, de becsületesen szolgál az is. :K
    És én igazából a mi márkáinkat (Orion, Videoton) sajnálom, hogy ezek is ebek harmincadjára jutottak, mert én most is legszívesebben magyar gyártmányú és márkájú készülékeket vennék. Hiába no, én ilyen nosztalgikus típus vagyok, nekem ez is számít, nemcsak az árcédula. :)

  • Tomi_78

    tag

    válasz Xelo5 #88 üzenetére

    "Vissza sírom a CRT-t"

    Nekünk is egy CRT-s Orion van másod TV-nek anyum szobájában, és ki tudja már mióta hibátlanul működik.
    De miért sírod vissza? Azok a behemót TV-k strapabíróbb, időtállóbb technológiájúak voltak?
    Bár azt mondják, most olyan gyors a fejlődés, hogy az új technológiák megjelenése miatt cserélik le az emberek a készülékeiket.
    De kérdem én: pont az újdonságok megjelenésére romlik el a régi "made in China"-s? :U

Új hozzászólás Aktív témák