Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 14 éve stúdiózom és ezalatt magunknak és másoknak is számos videóvágó gépet raktam össze az SVCD-től a H264-es HD anyagokig benne volt minden ebben a másfél évtizedben. Még néhány hónap és az életem olyan fordulatot vesz, hogy ezt hátra lesz hagyva... késő tavasztól ez a korszak már max csak hobbi lesz... évi 1-2 családi videóval... öreg konfigjaim vannak nekem is hozzá :)
    Az írás nagyon jó. Egy komponens kivételével még az egyébként tanulságos indoklások nélkül is logikus választásokat lehetett olvasni. Egy-egy cuccnak (egér és a hangzavaró) a cikk nyomán magam is utána néztem és így különösen örültem az írásnak. :R
    ... és bár a cikk bevezetője a videós munkával indokolta a váltást, ennek nyoma sem volt akkor amikor a videókártya nem NVIDA lett... A cuda magok teljesítmény többszöröző hatása... különösen szűk keresztmetszetes procinál, HD és FHD mpeg4/H264-es videóknál közhelyszerűen fontos.... és bár az AMD megoldását is támogatja több szoftver, megfelelő rugalmasságot (szoftver terén) és teljesítményt a CUDA, azaz NVIDA jelenthetett volna. Biztos vagyok benne, hogy nem mondtam ezzel újat, kell, hogy ismerd ezeket a CUDA vs CPU és CUDA + CPU összevetéseket.... játszani meg azzal is lehet.
    De értem én, hogy így marad idő, a rövid videók a kódolásainál egy májkrémes kenyérre almával. :)Kell annyi pihi... :K

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák