Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Duck663 #18 üzenetére

    de igazából egyik sem jó szinte semmire sem
    Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Vagy csak flame-keltőnek szántad?

    Az, hogy játékra nem jó, vagy helyesebben játékplatformnak a jelenlegi formájában nem jó, az evidens, senki sem vitatja. A SteamOS adott egy kis reményt, hogy ez változhat (legalább hozzáállásban), de nem jött be.

    Én például több, mint 3 éve nyúzok Fedora-t és Xubuntut munkára és semmi komolyabb bajom nem volt vele. A feleségem gépén egy Xubuntu van szintén több, mint 2 éve. Két hónapja mondta, hogy rakjak fel neki egy Win8-at (8.1), mert szívesen kipróbálná. Több, mint két hétig próbálgatta, hogy ne az első benyomások alapján döntsön, de kérte, hogy tegyem vissza a Xubit. Erre mondtam neki, hogy áhh lehet csak a Metro nem jön be, mint életérzés és felrakok neki egy 7-est. Ismét két-három hét eltelt, de az eredmény ugyanaz. Egyszerűen szereti a Xubit. És én is szeretem a linux rendszereimet.

    Ettől függetlenül nekem is van egy 8.1-es rendszerem, mert a játékaim és egy-két spéci program miatt kell (ráadásul én azon kevesek közé tartozom aki "szinte" kifejezetten szeretik a MetroUI-t), de ha ezek a függőségek megszűnnének, akkor nekem biztosan nem lenne Win a gépemen. Tervezem már egy ideje a konzolra váltást is, de sajnos 50-60 kifizettet játékot nem szívesen kukáznék a Steam-ből. Ezért volt reménysugár a SteamOS (ami azért ha nem is lesz/lett sikeres, azért megmozgatott valamit és ez jó), mert akkor úgy tudtam volna átmenni a Win-ről, hogy nem kell kukáznom a játékaimat (vagyis legalább nem az összeset). ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák