Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz gyáliSanyi #117 üzenetére

    Agyalok én is monitor kérdésen, mert a régi moncsim igencsak elfáradt, de még bírja...
    Amit most vennék, az olyan kell legyen, amivel filmezni is lehet, meg egyéb használatra is jó lesz, illetve a következő 3-4 évben még játszani is elég lesz a mérete és a felbontása. A játéknál kifejezetten azért gondolkodom ilyen időtávban, mert nem hiszem, hogy a játékoknál a sokmonitoros megoldás lesz a jövő.
    Jelenleg csak azért van létjogosultsága a sokmonitoros megoldásnak a játékokban szerintem, mert egyszerűbb konstans módon felépíteni a panorámát magunk körül, s utána arra a területre nézni, ahol az információt gondoljuk megtalálni, mint egy monitorral létezni, és a monitor által meghatározott látóteret tologatni/mozgatni a játékban.
    Ez a billentyűs-egeres látótérmozgatás soha nem lesz olyan hatékony a gombokkal, meg botkormánnyal vezérelve, mint a fejfordítás a megfelelő irányba.Ráadásul néha a látótérmozgatást az irányítási funkcióval együtt kellene végezni pontosan, miközben ettől eltérő mozgást próbálunk irányítani a játékbeli karakterrel. Ez megintcsak a hatékonyság romlása.

    A nagy panorámát pedig hiába építjük ki, nem lehet egyszerre 180 fokban figyelni magunk körül, néha bizony el kell fordítani a szemet/fejet egy-egy területre.

    Szóval szerintem az OR és hasonló szemüvegeké lesz a jövő a játékban. Ha megfelelő látóteret biztosítanak, és a fejforgatással elérhető többlet-látótér szabadságát is megadja, alap cucc lesz a számítógépes és konzolos játékokhoz is. Nem foglal nagy helyet, nem kell hozzá sötét szoba, nem számít, hogy melletted filmet akarnak nézni egy másik megjelenítőn, stb.

    A 4k és játék vonatkozás kérdésköre szerintem 7-8 év múlva lesz lényeges, amikor az lesz a kérdés, hogy egy OR szemüvegbe kell-e a 4k felbontás, és azt mekkora látószögben kellene a szem elé vetíteni?

    Még azt is el tudom képzelni, hogy munkára is hatékonyabb lehet, nagy táblázatokhoz és akár fényképek összehasonlításához is.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák