Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Márton #12 üzenetére

    Lassan csöpögnek csak a tartalmak. Az igazi gond az, hogy Hollywood még mindíg BD-n terjeszti az anyagot, márpedig minőségi 4k-hoz minimum BDXL kéne. (Vagy végre áttérhetnének a flash alapú adattárolásra, elvileg egy SD-kártyát is lehet másolásvédeni, ha nagyon akarják).

    #13: +1. 3D-re leginkább az a baj, hogy továbbra is alig van rá használható tartalom (bár az xxx ipar termel ;) ). Többségében nevetséges címekkel/rajzfilmekkel próbálják eladni a technológiát, ha 10 nézni érdemes 3Dfilmet láttam eddig, akkor sokat mondok. Amúgy az élmény ott van, tessék tartalommal megtölteni. (nem mellesleg emiatt készülök saját 3D-s akciókamera-szetet összeállítani).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Márton #12 üzenetére

    Pedig szerintem fognak. Az eszközök már megvannak:
    Gopro Hero4, Panasonic LX100, FZ1000, GH4, Sony is most jött ki
    csomó új 4k cammal (handycam ax33 és actioncam is, a nagyobb ax100, stb)

    Aztán mi lesz? Az otthoni felhasználók ugyanúgy nem tudnak mihez kezdeni a 4K-s házi felvételekkel, mert a gyerek születésnapjáról, meg a biciklis túráról egy 720p-s felvétel is elég általában, és már az FHD-s felvételek méreteivel sem tudnak mit csinálni. Tavaly egy rendezvény filmezésére kértek meg, FHD kamerával csináltam, a rendezvény szervezőjének szóltam, hogy kész az anyag, mikor vigyem át (én mobil vinyón gondoltam), erre az volt a reakció, hogy írjam ki DVD-re... Hirtelen sokkhatás alatt picit akadozva tudtam elmagyarázni, hogy a vágott anyag is 100Gbyte összesen, szóval ez annyira nem életképes elgondolás. :)

    Vagy nézd meg a fotóknál mi van. Nagyon-nagyon sok user megveszi a méregdrága fényképezőgépet, hogy aztán a 13-20Mpixeles fotóknál bénultan álljanak, hogy ezt nem tudják e-mailben átküldeni, mert valamiért mindig visszadobja a levelezőprogram... :)

    Az szép, hogy vannak 4K-s profi kamerák is, de hol is használják őket? Hát úgy nagyon sehol. A tavalyi FociVB után gyorsan mindenki elfelejtette a technológiát, akinek dolgva volt vele, csak a nyügjeit sorolta, mert a sávszélességigényt kielégíteni nagyon nehéz.

    A sorozatoknál, filmeknél ugyan ez a probléma. Az pedig már el lett mondva, hogy még legalább egy évig nincs 4K képes adathordozó szabvány. Ráadásul mennyire örülni fog az egyszeri felhasználó, aki végre elégedetten látta, hogy már normális áron vannak már BR lejátszók és BR lemezek, erre egy új szabvány kezd el terjedni, és megint lehet lecserélni mindent... Ráadásul ahogy ezt már írtam, az egésznek akkor van átlagfelhasználói szinten értelme, ha van legalább 55, de inkább 60 col plusz méretű 4K TV-je. Ami viszont még mindig nem olcsó mulatság, ráadásul ekkora TV-t elég sokszor már elhelyezni sem egyszerű a lakásban.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • dabadab

    titán

    válasz Márton #12 üzenetére

    "Pedig szerintem fognak. Az eszközök már megvannak:
    Gopro Hero4
    "

    LOL.

    "Már csak azért is ezeket használják majd, mert fullhd-re skálázva is szebb a kép."

    Ez azert van, mert ezeknek a vackok igazabol meg a fullHD felbontast sem igazan tudjak produkalni. Annak nincs tul sok ertelme, hogy negyszer annyi pixelen legyen zaj.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák