Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Katonai, biztonsági alkalmazás.
    Adott egy védett objektum, amit szeretnél dronnal védeni. Folyamatos megfigyelés, őrjárat kell 0-24-ben.
    Az aksicserélős közmunkás alkalmazása 0-24-ben nem jó, trehány, szabotálhat, hülye lehet, késhet, akkor már egy GPS alapú automata töltő rendszer.
    A lebegés mellett meg az szólhat, hogy gyorsabb a reakcióideje: Nincs szükség arra, hogy felpörögjenek a motorjai, ha megtámadják, mennie kell. Ez is egy plusz ok az aksicsere, kábeles töltés ellen: ha vezeték nélkül töltesz az bármikor megszakítható, bármikor a teljes drónhadsereg rendelkezésre áll. Lehet, hogy egy része csak 4 percig, mert annyi szufla van benne, de ha támadás van, akkor 4 perc múlva úgy is a drónok fele már a földön fog heverni, és egy ütközetnél fontos szempont a támadó-védő arány. 2x több támadó, negyed annyi sérült.
    Ha csak felderítő feladatot lát el, akkor míg 2m magasan lebeg az alatt is tudja használni a kameráit, pásztázhat, míg ugyanezt a földön nem tudja végezni.

    Városi alkalmazása: Juszuf al mehmet mellett kitelepülsz egy ilyennel, és figyeled kinek a kezében van fegyver, az terrorista és likvidálható. Rend lesz itt na kérem.
    Ha a régió minden falujába kitelepülsz, akkor nagyon happy leszel és nagyon rend lesz.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz atike #39 üzenetére

    Járőrözni tökéletes. Látása jobb, lehet hőlátása is :P
    Nem fárad el, nem lesz álmos. Ha programozásnál figyelsz rá, akkor tényleg kiszámíthatatlan a mozgása, és nem fogod tudni megmondani, hány perc múlva kerüli meg a tömböt, visszafordul-e stb.
    Nem gond neki
    az alacsony oxigén tartalom (Magas tengerszint feletti magasság),
    hideg. (Ha folyamatosan működik, akkor folyamatosan hőt termel, ami kímélheti az aksit, alkatrészeket -30C esetén is)
    toxikus környezet.
    Tovább tolerálja a radioaktív sugárzást, és a családja nem fog perelni a sugárfertőzés miatt.

    Egyből értesülsz róla, ha leszedik, ha kidőlt a sorból, nem úgy mint egy őrnél, akiről majd csak a következő bejelentkezéskor értesülsz, már ha felismered a hangját/azonosítóját.
    Mivel levegőben mozog, nem férsz hozzá, nem tudod úgy meghamisítani az érzékelőjének az adatait, mint egy kamerának.

    Remekül kiegészítheti az emberes őrzést. Csak drónokra én se bíznék egy katonai objektumot, de a hatásfokot remekül megnöveli. Mondjuk igaz, hogy a közelben felrobbantott ECM-et nem tolerálja.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #49 üzenetére

    Műholddal az a probléma, hogy ha azt akarod, hogy folyamatosan adott helyszín felett legyen, akkor q magasra fel kell lőnöd, aztán kukkolhatsz 36 000 km távolságból.
    Másik opció, hogy a műhold közelebb van pár száz km-re, viszont ebben az esetben meg nem fog mindig a helyszín felett tartózkodni, kell neki pár óra míg újra ott lesz és figyel. A felbontás még ekkor is kérdéses. Nem nagyon lehet olyan képet lőni, hogy te lásd, hogy a képen az az ember (Ha egyáltalán felismered, hogy ember) hogy az most egy migráncs vagy határőr aki letért az útvonaláról. Olyat már meg se említek, hogy mi van, ha felhő van az égen....
    Aztán mert azért US sincs pénzzel eleresztve egy műhold árából sok-sok drón kijön, még egy Predator drón is, és az is 36 órát(?) lehet fent.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #61 üzenetére

    Azért radioaktív és radioaktív zóna közt is van különbség.
    Ha nagyon durva sugárzás van, akkor kénytelen vagy drónokat használni, és azok se fogják pár napnál tovább bírni. Lsd. csernobili helyreállítási munka: Emberke 1 percnyi reaktor közelében töltött lapátolás alatt összeszedte az éves sugárdózist, a robotok pedig előbb-utóbb meghibásodtak.
    A környék jelen pillanatban is sugárfertőzött. Ha napi szinten járkálsz oda, akkor az már érezhető sugárdózist jelent, szóval te nem szívesen leszel ott őrszem. Persze a mezei parasztot aki soha életében nem hallott sugárzásról, azt nem fogja zavarni, s még örül is a kiemelt fizetésnek. A dront meg annyira nem viseli meg. Lehet, hogy a körzetből nem fogják kiengedni, mert sugároz, de nem a sugárzás miatt fog tönkremenni.
    Csernobilon kívül vannak még szép helyek a nagy orosz alföldön amit szemmel lehet tartani.

    Ilyen helyre a drón tökéletes: 0-24-ben pásztázza az odatévedőket mialatt a valódi őrség az ólomajtó mögött pihen.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #67 üzenetére

    Nálam ott kezdődik, hogy 12kW töltik. Ehhez 380V kell, ott 18A mellett összejön, (Ha tiszta ohmos ellenállásról beszélünk, dehát itt tekercsek vannak, szóval nagyobb amper kell)
    Otthoni kétfázissal számolva 52A etetné, elmű ad ennyit?
    Kint a prérin combos aggregátor kell hozzá.

    12kW 80% hatásfok = 9,6kW töltés
    6 perces töltési idő = 960Wh töltés
    Ehhez képest egy gépkocsi ólomaksija 44Ah (12V) = 528Wh

    Arról nem szól a fáma, hogy ez a 6 perces töltési idő akkor áll fent, ha egyszerre 1 egységet töltenek, vagy ha maxon van a töltő kapacitása akkor is 6 perc
    Mindenesetre az aksik kapacitása nem kicsi

    Ha napelemmel akarnád tölteni őket, akkor az se lenne egyszerűbb. Számoljuk úgy, hogy egy tábla(0,5m2(?)) 1kW termel. Ebből kellene 12, vagy hosszabb töltési időd van, akkor a feladathoz több drón kell. Esetleg viszel sok feltöltött aksit és cserével próbálod a ciklusidőt javítani.

    Ehhez jön hozzá, hogy egy aggregátor csak a műszaki hibára érzékeny, kettő már arra se nagyon. Ezzel szemben a naperőmű felhőre, porra, napszakra, évszakra kifejezetten érzékeny.

    A felhasználhatósága tényleg kérdéses. Ilyen léptékben csak a katonait tudom elképzelni. Ami még jó lenne az a platós változat. Van egy dzsiped és a hátulján ott van egy ilyen töltő kistestvére. Kettő, három, vagy négy drónod van.
    Te folyamatosan mész a dzsippel.
    Ha két drónod van, akkor az egyik folyamatosan dolgozik az egyik oldaladon és pásztázza a környéket. Ha kettőnél több drónod van, akkor mindkét oldaladon dolgozik egy-egy.
    Amelyik nem dolgozik, az épp tölt. Ha repül, akkor folyamatosan lépést tud veled tartani. (? Jó kérdés nincs drónom)
    Azt az időt tudod vele megspórolni ami ahhoz kellene, hogy megállj, leszálljon a drón, felrakd töltőre, elindulj, ha feltöltött, akkor megállj, leszedd a töltőről, elengedd, a másikat felrakd a töltőre. Azért ez min 2 perc, de inkább 5. Ha 25 perces üzemidővel számolunk, akkor azt jelenti, hogy 5/(25+5) = 1/6= az idő 16,6%-ban semmi mást nem csinálsz, mint egy olyan feladatot, amit egy ilyen rendszerrel nem kéne, és hatékonyabb lennél.

    Kopi31415:
    Ha a prérin ilyet üzemeltetsz, akkor van ott más is aminek kell egy ipari aggregátor.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #71 üzenetére

    Az amcsik most fejlesztik a fegyverként bevethető drónt, de ott az a terv, hogy egy drón, egy "lövés".
    Kézifegyvert felrakni rájuk macerás, mert nehéz kiegyensúlyozni a lövés ellen erejét.

    Tehát jelenleg ott tartunk, ha rusziknál a drón valamit bejelez, akkor arra a drón nem feltétlen tud reagálni. (Jó, rotort ki lehet cserélni erősebb karbonszálasra, állítólag a régi modell helikopterek rotorjai durva sérüléseket tudtak okozni.)
    Szóval kell egy ember, aki meghúzza a ravaszt.
    Arra is kell ember, hogy a drónokat karbantartsa, közel se örök életűek.

    Határvédelemnél ott az őrszem, akinek így már nem kell őrjáratra mennie, elég, ha jelzésre megy a megfelelő helyre, addig kuksol a konténerházában és nézi a barátok köztet.

    Radioaktív szennyezettségnél is ugyanez a helyzet. Annyi, hogy a konténerháznak vastagabb ólom burkolata lesz. Esetleg kap még légszűrőt. Jó kérdés mi van most Csernobilban.
    Fukushima jó kérdés. Szerintem ott is a reaktor közvetlen környékén lehet nagy a sugárdózis, tőle távolabb már lehet dolgozni. A víz, hidrogénben gazdag dolgok jó sugárzáselnyelők.

    Fegyveres erőt mindenképp kell ott állomásoztatnod, mert tuti van sok önként törp, akit csak az izgat, hogy előbb össze tudja söpörni a piszkos bombához való radioaktív port, semmint a szervezete felmondja a szolgálatot, hogy aztán találkozhasson a 12 szűz lánnyal.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #77 üzenetére

    1 missiért már kapsz olyan aggregátort ami 12kVA lead. 7 misiért 200kVA kapsz. Passz, hogy mennyi lehet ezek kölcsönzése, de ha gépkocsiból indulok ki akkor az olcsóbb 5eFt/nap, a drágább 20eFt/nap.
    Ezek után én nem esnék kétségbe, hogy olyan helyen kell használni ahol nincs vezetékes áram.
    Oroszország nagy ország, nem mindenhol van áram. Eldugott kis lyukban nem lesz. Aztán, hogy te ott mit akarsz csinálni bányászol, vagy spéci kutatást csinálsz, esetleg mentőakciót végzel a te dolgod.

Új hozzászólás Aktív témák