Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz b. #230 üzenetére

    Mondjuk ha az ár-teljesítményt nézzük még legalább a középkategóriában fej-fej mellett vannak (még jó, különben nem lenne forgalmuk). Csak az a fogyasztás [1-2] ÉS OC [1, 2] potenciál :( ott egy jó 1,5-2 generációs lik. Emiatt is kérdeztem Abut hogy más lib-et használnak-e már Vegánál. Mert a jelenlegi HDL annyira nem kedvez az órajelnek (tény hogy egy raklkap CU fér így a lapkára) válthatnának lassan HPL-re, mert NV előszeretettel dolgozza le "erőből" (magas órajellel) a kevesebb feldolgozóból adódó hátrányt (1500-2000+ MHz OC).
    Szvsz az ötőképes mobil GPU-k hiánya is erre vezethető vissza.

    Azt még kb megértettem, hogy a 28 nm miatt APU-nál HPL-ből HDL lett, bár 2,6-3,0 Ghz felett utóbbi fogyasztása rosszabb, de Carrizo/Bristol elsősorban mobil vonalra szánták (tudom-tudom ott is le voltak maradva, jobban mint GPU esetében).

    [ Szerkesztve ]

  • -Solt-

    veterán

    válasz b. #230 üzenetére

    Értem, tehát szerinted a valóságtól nem elrugaszkodott az egyik esetben csúcsmodelt hasonlítani csúcsmodelhez, a másik esetben pedig csúcsmodelt hasonlítani a középkategóriához, és ez alapján következtetni a fejlődés mértékére! Az a kemény, hogy ezt még meg is akarod magyarázni! :D Komolyan nem tudok már erre mit mondani...

    Hogy érzékeltessem mennyire fals az érvelésed, az AMD a 480-l ugyanúgy lehozta a 290X teljesítményét a középkategóriába, mint ahogy az NV az 1060-l a 980 teljesítményét, annyi a különbség, hogy az AMD-nek a felsőkategóriában még mindig nincs válasza.

    A fejlődés mértékére vonatkozó következtetést akkor lehet levonni, ha azonos kategóriákat hasonlítunk össze, de őszintén meglep, hogy ezt meg kell magyarázni! :(

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák