Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Én átlátom az Intel jelöléseket. Szerintem maximum közepesen bonyolult a dolog.

    Ennél sokkal fogósabb, amikor a mosógép típusa mondjuk CHT13129FT, és keresed, hogy akkor mi mit jelent, de ebben nincs benne, hogy hány kiló ruha fér bele, vagy motorteljesítmény, vagy valami. Aztán megnézed a többit és kiderül, hogy a kisebb számozású pl. egy nagyobb gép.

    Az Intelnél jól vannak jelölve teljesítmény alapján, a magok száma alapján, az órajel alapján amikor kihozza a 100Mhz-el nagyobb órajelűt. A végén a betűvel pl. marha jól jelölhető, ha kifejezetten alacsony fogyasztású változatot is kiadnak.

    Mobil vonalon pedig más szempontok szerint kerülnek a kategóriákba, abban, ami ott jobban számít, mint a teljesítmény. Fogyasztás, turbo, IGP, stb.

    Ennél többet szerintem nem kell megtudni a számozásból, vagyis így is úgyis rá kell keresni, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik, mert olyan típusjelölés már pont bonyolítaná a dolgot, ha megadnák benne, hogy i7, ezzel tudjuk a magos számát és szálak számát és, hogy felső kategóriás cucc, tehát valszeg minden aktív benne, de még utána a 7700 helyett kellene, hogy mennyi az órajel, mennyi a turbo, mennyi a gyorsítótár, K-s vagy nem K-s, tehát, hogy szorzózáras-e, valamint alacsony TDP-s, melyik IGP van benne, pl. 630-as, stb. stb.

Új hozzászólás Aktív témák