Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #369 üzenetére

    Szoktam néha ilyeneket olvasgatni, bár sajnos egyre kevésbé jut idő rá.. Fordot egyébként nem én hoztam fel, csak reagáltam egy korábbi hozzászólásra, de mikor kedvencünkel vitáztunk akkor is felsejlett már, csak tényleg nem akartam már Ford-al is szétoffolni az Ultrabook/Apple témát, így is elég kesze-kusza lett :) (amit egyébként utólag bánok, mert elkövettem azt a tipikus hibát, hogy azáltal, hogy vitába bocsátkoztam felindultságomban egy BAGATELL állításon, végülis elfogadtam az illető egyébként FULL BAGATELL alapfelvetéseit én naiv hülye :DDD ) Annak, amit mondtál, az ellenkezője is igaz: Olvastam, hogy sok nagymúltú cég úgy jutott csődbe, hogy a vezetőség lenézte a saját programozóit/mérnökeit, mert hogy szerinük ők "csak" kiviteleznek és az semmiség, bármikor pótolhatóak, az "érdemi" munkát az ötletek, koncepciók kiagyalói végzik a sok esetben még csak nem is szakmabeli vezetőségben, akiket a részvényesek beszavaztak.. Ez is hülyeség. Jobs ebben szerintem egyensúlyt volt képes teremteni, ahogy Bill is, sőt ez utóbbi komolyan ráfeküdt arra, hogy fiatal tehetségeket kutasson fel USA szerte, azon oknál fogva, hogy így elkerüljék a "becsontosodást" mivel egy fiatal egészen más módon gondolkodik, mint egy középkorú. Magyarul fent akarta tartani a friss "vérkeringést" a cégen belül, okulva a konkurencia bukásainak okaiból. Nehéz ügy amúgy ez szerintem, nem könnyű feladat, én nem vállalnám :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák