Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz tildy #41 üzenetére

    Csak a pol.topikot felügyelni is hihetetlen munka.
    Mikor kopter moderátor voltam, próbáltam arra is figyelni, felügyelni, de egyszerűen lehetetlen feladatnak tűnt számomra egy idő után.
    Maximálisan egyetértek a döntéssel.

    Samsung Galaxy A54

  • WN31RD

    addikt

    válasz tildy #41 üzenetére

    Már eddig is viszonylag határozottan egyetlen topicba voltak zárva az ilyen témák. Ez kétségtelenül valamivel könnyebben kézbentarthatóvá teszi a dolgot, de az alapproblémát nem oldja meg: Ettől még éppúgy sok - nagyon sok! - energiánkat lekötné a moderálás egyfelől, és másfelől pedig éppúgy nehéz lenne ezt jól csinálni.

    Az a személyes véleményem, hogy a magyar politikai elit és média nagyon súlyos hibát követ el azzal, hogy hosszú ideje elhallgat, elhallgattat, szőnyeg alá söpör fontos témákat, jellemzően a politikai korrektség jegyében, de nem ritkán a politikai korrektséggel elsősorban saját ostobaságát és inkompetenciáját takargatva. Ennek a jelenségnek része és elkövetője volt ez a fórum is, az itteni moderáció is, én is. A szándék megvolt bennünk valami jobbra, csakhogy rendkívül nehéz ilyen kényes témákban megtalálni az egyensúlyt. Rendkívül nehéz úgy határt szabni a teljesen idióta megnyilvánulásoknak (amelyekből rengeteg van), hogy közben nem dobjuk ki a gyereket is a fürdővízzel együtt, ahogyan tettük itt is sokszor.

    Úgy gondolom, hogy méltányolható döntés az ezen fórum részéről, hogy ezt az óriási feladatot nem vállalja magára. Jobb lenne persze, ha meg tudnánk ezt tenni, de mint elsődlegesen informatikával foglalkozó portálnak, ez nem a mi feladatunk, nem várható el tőlünk. Annak viszont, hogy azt folytassuk, amit eddig, ugyanazokat a rossz kompromisszumokat tartsuk fenn továbbra is, a magam részéről nem látom értelmét. Ezért tehát szerintem jobb döntés, nem csak méltányolható, de felelősebb döntés is, ha a politikát meghagyjuk másoknak, más fórumoknak.

    Hangsúlyozom, hogy a fentiek a saját, személyes véleményemet tükrözik.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák