Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Busterftw #406 üzenetére

    Ausztráliát is számolhatod,mert a Hardware Unboxed-esek ott vannak: [link], illetve kihagytad USA-t is, mert ott is van Amazon Best Seller CPU lista, ahogy már linkeltem

    Kezd ez alakulni, a világ különböző részein is ugyanazt az arányt látjuk, hiszen ott is van Internet és látják a YouTube videókon keresztül az infót, hogy a Ryzen-ek jó procik. Nem az őskorban vagyunk, hogy csak Németországba jut el az infó :)

    Na tudsz még olyan lehetséges régiót mondani a világon, ahol az Intel valahol is elad értékelhető mennyiséget?

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Busterftw #406 üzenetére

    Nem tudom, tisztában vagy-e a "többség" és a "pár ember" fogalmakkal, de láthatóan nem jól használod őket. ;]

    Az Intelnek és az AMD-nek meg max. az össz piac van meg. Mivel egyáltalán nem biztos, hogy minden dobozos proci a végén a polcon köt ki, ahogy az sem, hogy minden tálcás proci OEM gépben. Van mindkettőre ellenpélda. Biztos számaik nekik is csak arról vannak, hogy összesen mennyit adtak el. Hogy abból a lánc sokadik szereplője éppen egy kisker, vagy egy OEM, arról csak megközelítést tudnának adni.

    Affölött meg megint csak elegánsan átsiklottál, hogy mint mondtam, egyszerűen belinkeltem neked a google kereső első 3 találatát. Van több is. Amit kiemeltem, mivel kérdeztem, hogy "Mennyit linkeljek?" Ha nem nézel utána, az nem baj, csak ne csinálj úgy, mintha nem mondtam volna, hogy van.

    Azt meg már nem tudom, hányszor írtuk le neked, hogy olyan statisztika nincs, ahol minden egyes embert megkérdeznek. Mindig egy reális mintaszámmal dolgoznak, amit még képesek feldolgozni, de a társadalmi, nemi, vallási, etnikai, stb. vonatkozásokat tekintve lehetőleg homogén, mert így lehet alkalmazni a teljes népességre. Ha ezt nem tudod, akkor javaslom, mélyedj el kicsit a statisztika tudományában.

  • VirsLee

    őstag

    válasz Busterftw #406 üzenetére

    Tehát:
    - Japánban jelentősen több AMD proci fogy a DIY piacon
    - Dél-Koreában sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - Németországban sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - A PCX-ben sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - Shkiz0-nál sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - A hardveraprón sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - Az amazon eladási listák alapján sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon
    - Az elmúlt 4 évben 3 AMD procit vettem a DIY piacon, ami pont hárommal több, mint Intel :P
    - Ausztráliában sokkal több AMD proci fogy a DIY piacon

    Azt remélem Te sem gondolod, hogy egy Németországban éves 270-300.000 (DIY) darab processzort eladó cég nem reprezentatív az országra nézve.

    Szóval nem érdemes levonnunk az összes CPU eladásra vonatkozóan semmiféle következtetést, hisz tudjuk, hogy a DIY csak egy kis része az összes eladásnak. De amikor DIY piacra szeretnénk következtetéseket levonni, akkor - az ember már csak ilyen - a rendelkezésre álló információkat használjuk fel döntéseink és következtetéseink meghozásához. A fenti információk alapján én arra következtetek, hogy a DIY piacon több AMD procit adnak el, mint Intelt. 1 azaz egy darab információ sem áll jelenleg rendelkezésre, ami az előző következtetést gyengítené. Te sem mondasz ilyet, tehát nem tudunk olyan következtetést levonni, hogy a DIY piacon jól teljesítene az Intel.

    Szóval köszönjük, hogy aggódsz azért, mert hibás következtetést vonunk le 6, 8, 10 egymástól független forrásból, de amíg nem hozol semmi olyan információt ami mást mutatna addig kénytelenek vagyunk ezekre a forrásokra támaszkodni.

Új hozzászólás Aktív témák