Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    Teljesen mindegy, hogy milyen "modern" cuccot veszel, attól még 2,4 GHz-es elektromágneses hullámokat ugyanúgy fogja árnyékolni a vasbeton födém (az 5 GHz-est meg pláne).

    Veszel egy másik routert, AP üzemmódba rakod, beállítod neki ugyanazt az SSID-t meg jelszót, mint a Huaweien, berakod a földszintre és vezetékkel összekötöd a Huawei-jel. Ennyi.

    Nem lesz tökéletes, mivel a wifiből kifelejtették azt, hogy rendes roamingot rakjanak bele és teljesen a kliensre van bízva, hogy mikor áll át egyik AP-ről a másikra, de működni fog, nem fog leesni semmi sem a hálózatról és ha elég sokáig van egy eszköz egy emeleten, akkor azért előbb-utóbb rácsatlakozik az erősebb AP-ra.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Gargouille #3 üzenetére

    Ha valami normálisabbat akarsz akkor Unifi (vagy van a TP-Link-nek is hasonló rendszere olcsóbban), ahhoz van vezérlés és roaming meg amit csak akarsz

    Az a baj, hogy igazán az se old meg semmit, mivel ha a wifi szabványban nincs handover, akkor nincs és ezen nem változtat semennyit, hogy milyen routert használsz.

    Az Ubiquitiben sincs semmi mágia, az is csak annyit tud csinálni, hogy mindenféle feltételek meglétekor kirúgja a klienst az AP-ről és reméli, hogy egy jobb AP-ra csatlakozik (na meg persze azt is, hogy egyáltalán létezik egy jobb AP :) ). Ezt Mikrotik cuccokon is be lehet állítani (én azokat szeretem, mert csak :) ) meg szerintem dd-wrt meg hasonló firmware-eken is (mondjuk ez utóbbinak nem néztem utána).

    Az Unifi rendszere akkor jó, ha az embernek tényleg nagyon sok AP-ja van és azoknak a felügyelete meg konfigurációja tényleg olyan időigényes meg macerás lenne, hogy jobb egy központi management rendszer - nyilván ez nem két darap AP-nál fog előjönni :) Viszont egy ilyen két AP-s rendszernél az se fog sok okosságot tudni csinálni: az egyszerűen túl kevés ahhoz, hogy a ház (meg a kert) minden sarkában legyen rendes jelerősség ahhoz, hogy azt lehessen gondolni, hogy ha a jelerősség x dB alá esik, akkor az szinte biztosan azt jelenti, hogy egy másik AP-val már jobb kapcsolata lenne.
    Szóval vagy nem nagyon fogja lerugdalni a klienseket az AP-ről vagy olyankor is, amikor nem kellene, de a legvalószínűbb az, hogy a két jelenség egyszerre lesz jelen :)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Donki Hóte #35 üzenetére

    Miért nem tudja ezt egy jobb minőségű gigabites wifi router?

    Mert a valóságban ideális körülmények között sem tud gigabitet, a valós teljesítményét meg nagyjából kimaxolja egyetlen 20-25 MB/s körüli stream.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák