Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    Az eddigi hozzászólások alapján az álláspontom:

    Mivel mindenhol megvan a cső a falban mindenhova húzok kábelt, mind a felső mind az alsó szintre.
    Enni nem kér, a helye most is megvan a kiállás is ott van a helyén csak a kábel kell. Sőt az sem, mert már megvettem. :DD A későbbi mozgásokat is tudja követni, mivel a padlószegély alatt elmegy bárhova a kábel a szobában.

    A helyhez kötött eszközök mindenképp kapnak kábelt, minimális befektetéssel megvan, illetve így az eszközök között is meglesz a nagy sebességű fáljcsere lehetősége, ha kell. Így a felső szinten egyenlőre lesz egy, később pedig három asztali gép kábelen (ahogy majd nőnek a gyerekek :) ).
    Az alsó szinten lesz egy asztali gép illetve a 4K TV kábelen. Az eddigiek alapján a TV is kap kábelt mivel ha nem a gép monitorának használom akkor a gyerekek néznek rajta online valamit. TV üzemmódban ritkán megy. Így nem fogja fölöslegesen terhelni a vezeték nélküli hálózatot a 4K stream. Ráadásul így alulra nem feltétlenül kell dedikált AP.

    A jelenlegi b/g/n Wifi router marad. Egyenlőre elég lesz a 4 LAN később tudom switch-el bővíteni ha kell a több LAN.
    Vezeték nélkül a felső szinten fog lógni rajta egy laptop illetve 3-4 telefon. Ez később majd 6-7 eszközre növekszik a gyerekekkel. Odalent leginkább csak nekem kell a Wifi, ha a szereléshez / barkácsoláshoz meg kell nézni valamit a műhelyben, illetve a zenét streamelem róla. Ezt igazából a mostani eszköz is tudja, csak lassan és nem minden egyes pontján az alsó szintnek. Ezért megpróbálom a jelenlegi eszközön az antennákat kicserélni ahogy Krugszvele kolléga javasolta.

    Ha az antenna csere nem segít akkor minimális bukás mellett beruházok egy b/g/n/ac-s AP-ra.
    Ha ebből egy kicsit jobbat veszek akkor sem merítettem még ki az eredeti 30000-es keretet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák