Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    Azért hirdetik 34"-osként mert 34"-os (és nem 32). Aki meg csak lekapja a polcról, az így járt. Meg kéne nézni hogy mit vesz, elég egyértelműen feltüntetik.

    De titkon én is 5:4-es monitort szeretnék. Borzasztó lenne használni, de kit érdekel, ha a képátlóhoz képest nagyobb felületet kapok.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    De mi ez a hülyeség, hogy "valódi"?
    Miért a 16:9 32" a valódi?

    Miért nem az 5:4 pl? Az korábban volt és még több sora van, ahogy írod.
    De ez alapján akkor lehetne mondjuk gyártani 4:24-es álló csíkmonitort is és az még több sor, még jobb lenne... neked.

    Vagy tisztán terület alapon nézed és a négyzet a nyerő? Akkor neked még nem csináltak megfelelő monitort soha kb. :)

    Hidd el, amit fentebb írtam megadja a választ és elég egyszerű.
    Arról ne beszéljünk, hogy a szem látótere is fektetett téglalap... Meg mondjuk egymás mellé tenni ablakokat is jobban adja magát mint egymás fölé. Két ablakkal meg pl. miért lenne jó egy négyzet alakú terület? A legszarabb...

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    "És itt nincs is megállás, mert van már 32:9 képarány is."

    Még mindig nem fogod fel mi van. Azért van 49"-os 32:9 monitor , mert akik (hint : sokan) duál 27" setupon dolgoznak, azoknak gyártanak egy pont ugyan akkora panelt mint duál 27, csak nincs benne középen káva. Vannak munkák ahol sokkal fontosabb mondjuk egy széles timeline , mint egy magas "valami" ( azért valami , mert fogalmam sincs mi az ami magas lenne). VIdeóvágásnál , hangkeverésnél stb egy csoda konkrétan egy 5K pixel széles timeline. Én értem, hogy neked 1:1 monitor kell , mert fogalmam sincs miért , a világon semmi nem 1:1 , hát vegyél olyat ( hint : EIZO). Nem azért lett trend az ultrawide/super ultrawide mert a köcsög gyártók lenyomják a torkodon a hülyeséget , azért lett trend mert nagyságrendekkel kényelmesebb és munkára nagyságrendekkel optimálisabb ez az arány. Majd egyszer ülj le egy ilyen panel elé hátha akkor összeáll fejben, hogy lehet nem mindenki más téved rajtad kívül.

    "Azt látom benne hogy ez egy trend, egy próba hogy meddig lehet elmenni a spórolással, amíg nem csap az asztalra a vevő hogy mostmár elég az átveréssel. Adják oda a kép alját is"

    Erre már nem is tudok mit írni ez akkora fail. Szerintem nincs másik élő ember, aki azt mondaná rajtad kívül, hogy "spórolás" az ultrawide. Senki.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák