Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    Vég akár be is válhat a Fuji stratégiája ezzel a géppel. Először kiadták a drága gépet, amivel felspannolták az emberek fantáziáját, hogy miket tud és milyen potenciál van benne, de olyan hibák voltak a pro-ban, ami egy olyan árú gépnél nem elnézhető. Tulajdonképpen egy fejlesztési demo-nak jó volt az az ára miatt úgy se kell belőle sokat gyártania a fujinak.
    Most pedig kihozták azt a gépet, ami valóban eladható, megfizethető, átgondoltabb, hibákat javítottak rajta. Ebből a gépből már emberek kezében is fogunk látni, nem csak a tesztelőknél.
    Szerintem jól tették, hogy kivágták a francba a hybrid keresőt. Csak drága volt és visszahozták a parallixis hibát. Azt kidobták és helyette ide megvették a sony legújabb oled evf-jét.
    Végre csiszoltak az AF-on, ami ha nem jó egy drága gépnél, szerintem nem egy bocsánatos bűn. Helyes, bár szerintem a pana féle AF-től, illetve a sonynál most jövő hybrid af-től ez ismét el fog maradni, de a lényeg, hogy használható.
    Videóban viszont szerintem már illene tovább lépniük. 2012-ben már nem ez a mérce, kell az avchd 2.0 és teljes kontroll a videó alatt is az expó fölött.

    A külső látom itt is megoszt mindenkit. Nekem fényképezőgép vásárlásnál a kinézet nem szokott szempont lenni, inkább a fogás és kézreállás. Személy szerint én nem rajongok ezért a retro lázért, kimondottan nem szeretem ezt a vonalat, nem értem miért van erre szükség, az ergonómia fontosabb lehetne. De mivel ez nálam nem olyan fontos szempont, ez önmagában nem tántorítana el a váztól, ha minden másban megfelelne.

Új hozzászólás Aktív témák