Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Vesa #29 üzenetére

    Szerencsére ez nem igaz, egyre jobb anyagok jelennek meg. Én már hónapok óta nem érem utól magam, sűrűbben jelennek meg az anyagok, mint ahogy végig tudom nyomni.
    Egyetlen szívfájdalmam az volt, hogy kb. 60 ismerősöm közül, akiket elvarázsoltam, nem sok ruházott volna be egy Rift-re, miután megtudták, hogy milyen PC kell hozzá.
    Még nagyobb szerencse, hogy a Quest bejelentésével ez a probléma megszűnik, úgyhogy tavasszal elég sokan fognak beruházni egyre.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Vesa #31 üzenetére

    Igen, pont ezért kellene kipróbálni Neked is, mert a belső fül egyensúlyérzékeléséből kifolyólag csak akkor leszel rosszul, ha olyat látsz, ami nem áll szinkronban a füled "gyorsulásérzékelőjével".
    Tipikusan ez olyan játékokat jelent, mint egy autó vagy repülőgépszimulátor. Mint amikor olvasni próbálsz egy autóban, mert az ellentmondásos érzékelések a "szenzoraidból" mérgezésre utalnak, és erre a hányás a reakció, ezért leszel rosszul.

    De ha olyan applikációt próbálsz, amikben egy helyben állsz és csak nézelődni kell, tárgyakat manipulálni, stb, SOHA SENKI nem lett még rosszul. A fenti effekt is gyakorlással teljesen megszűntethető.

    Az a "rengeteg kommentelő" jórészt más kommentelők tévedéseiből von le hibás következtetéseket, másrészt hasonló tapasztalatokra épít: bedobták egy rendezvényen egy Assetto Corsa-ba, amitől természetesen azonnal rosszul lett, utána meg hangosan veri a tamtamot, hogy mekkora hülyeség ez a VR.

    Én rendszeresen VR-oztatok embereket, ismerősöket és idegeneket is, és biztosan állíthatom, hogy ez a rosszullét dolog senkinél sem jön elő, ha rendesen előkészíted (beállítod a headsetet a fejére, és "könnyű" alkalmazásokkal kezdesz).

    A csökkenő eladásokat illetően van igazság ezekben a cikkekben, mert aki rá van izgulva a VR-ra, és elég pénzt is szán erre, az már bevásárolt, jórész PC-s highend megoldásokat. Általában ezek az emberek követelik leghangosabban a Rift 2.0-t, meg hasonlókat.

    De a tömeges elterjedéshez ilyen megoldások kellenek, mint ez az Oculus Quest, amihez nagyon nagy reményeket fűzünk. Nekem legalábbis olyan visszajelzéseim vannak, hogy erre szívesen áldoznának 400$ (+VÁM+ÁFA)-t, ha nem kell hozzá egy fél milliós gép pluszban.

    Ha érdekel a téma, akkor javaslom, gyere át a VR topicba, ahol valódi tapasztalattal rendelkező emberek szívesen oszlatják a ködöt, amit a clickbait cikkek, és rosszindulatú/tudatlan kommentelők terjesztenek.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Sinesol #33 üzenetére

    Meglátjuk, hogy a Quest elég lesz-e a kritikus tömeg elérésehez.

    Én nagyon bizakodó vagyok, de elismerem, hogy itt csak a saját tapasztalaimra hagyatkozom. Én vagyok az "early bird" a környezetemben, és eddig mindenki, akinek mutattam (11 - 60 éves korosztályban :D), nagyon elégedett volt vele, és szívesen be is szállnának, csak aztán megtudják, hogy milyen gépem van az asztal alatt, és ezzel vége is a történetnek.

    Ez a Quest viszont 1-2 év alatt a "VR konzoljává" válhat, ami elérhetővé teszi, hogy bárki bekapcsolódhasson.Jövő ilyenkorra többet fogunk tudni.

    A tartalommal kapcsolatban viszont egyáltalán nem értek egyet!

    Kicsit én is féltem, mikor megvettem a Riftet (1,5 éve), hogy majd elmúlik az újdonság varázsa, meg kifogyok majd a címekből. De fentebb is írtam, hogy abban a tempóban, amit én rá tudok szánni szórakozásra (átlag napi 1 óra/nap), egyszerűen több, minőségi anyag jön ki, mint amit be tudok szerezni.

    Teljesség igénye nélkül, itt van két reklám az Oculustól:
    Step into Rift
    Change the game

    Ezeken felül is töménytelen mennyiségű, teljes értékű játék van, legyen az akció, mint a Robo recall, vagy a Metro világában játszódó Arktika.1, esetleg kalandjáték/RPG, mint a A Mage's Tale, és a Wilson's Heart.

    Van még itt 3rd person shooter, Edge of Nowhere, Dark-soul like játék, mint a Chronos.

    Vagy az utólag VR-osított játékokat is mondhatnám, legyenek azok akár hivatalosak, mint pl a Skyrim vagy Fallout VR, vagy utólag hozzáadottak, mint a Hellblade esetleg community által patkolt, mint az Alien Isolation.

    Plusz ugye ott a VR természetes közege, a szimulátorok, ahol egyre több és több alkalmazás kap VR támogatást: Elite Dangerous, War thunder, Project Cars.1-2, Assetto Corsa

    Ne felejtkezzünk el a létező legjobb VR játékról se, a Lone echo-ról, amitől még nem láttam embert, aki csinált volna a gatyájába, hogy ez még az ő életében lehetségessé vált :P

    És ha a játékokon túl nézünk, nekem grafikus ismerőseim a Quill és Medium appokat könnyezték meg, mint a modellezés jövőjét. Ez utóbbi a rapid prototipizálást fogja forradalmasítani, főleg ha a 3D nyomtatás is jobban elterjed.

    Ez most csak egy gyors lista volt, ami eszembe jutott, a valós értéke ennek százszorosa, aminek persze jó része szemét, de ez a Steam-en is így van :P

    Amit mondani akartam ezzel, hogy ha Téged nehezen is vonz be, én nehezen tudom elképzelni, hogy ne találnál magadnak megfelelő tartalmat.

Új hozzászólás Aktív témák