Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz Dare2Live #10 üzenetére

    Egyrészt, ez egy szófordulat.
    Másrészt, ha vki kiad több, mint fél milliót egy ilyen, ha nagyon(!) finoman akarom magam kifejezni, technikailag a béka segge alatt lévő darabért, azt te milyen jelzővel illetnéd?
    Vagy csak képzeld el az egészet a Leica logó nélkül. Úgy is jó vásárnak tartod?

    Köszönöm a gratulációt, igazán kedves tőled. :R

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • .mf

    veterán

    válasz Dare2Live #10 üzenetére

    Ez az obi az optikai teljesítménye és specifikációja alapján Leica logó nélkül tizedét sem érné. Ilyen specifikációkkal kiadni valamit, a press release-ben erényeként említeni a vignettálást, egy magára valamit is adó objektív-gyártónak derogáló lenne, az meg, hogy ennyit elkérni érte... Aki ezt megveszi, lehet, hogy magánügye, hogy mire költi a pénzét, de hogy okos döntésnek és racionális embernek nem nevezném, az biztos.

    Madgie: "Kinek mi a fontos, engem konkrétan a Sigma ART sztárolással lehet inkább kikergetni a világból."

    Abban egyetértek, hogy kinek mi, és engem sem vonz a top Sigma Art vagy a Zeiss Otus széria, technikailag szép teljesítmény, de egy töredékébe kerülő jobb objektív képernyő-méretben szinte észrevehetetlen apróságokban van lemaradva tőle. Azokat is megértem, akik a tökéletesség helyett a "karakteres" obikat kedvelik. Lehet, hogy ez is olyan lesz, de hasonlóan "karakteres" régi filmes-korabeli obikat töredékéért is kapni, és többségében még azok sem ilyen rosszak optikailag. Ha azt mondták volna, hogy "2.8 cm 1:5.6 Anniversary Limited Edition", mint gyűjtői darab, még megérteném; vagy ha "28 mm f5.6 Novelty Pancake Lens" és árulnák negyedéért, azt is emészthetőbbnek találnám; na de így?

    Tecsu: "a Leica elsősorban életérzés"

    Éppen ez szúrja annyira a szemem. Így egy divatterméket szokás eladni. Eddig legalább valami szubsztancia volt mögötte, egy optikailag-mechanikailag korrekt termék, de jelen esetben már az sincs.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák