Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    Nekem volt Sapphire Ultimate HD3870-em, az is 100w körüli TDP-vel rendelkezett, de intenzív játék mellett is elég volt a táp ventije plusz egy halk 12-es a ház hátuljában. Amíg még a 45 wattos cpu-m volt, az is passzívan ment mellette. Sosem volt túlmelegedés gondom, pedig egy relatív kisméretű és nem túl extra szellőzésű házban voltak.

    Mostanság viszont nagyon megritkultak a normális teljesítményű passzív kártyák. :((

  • Khaal

    őstag

    válasz fordfairlane #25 üzenetére

    Én a hibrid megoldások híve vagyok, a teljes passzív hűtés szerintem mindig valamilyen kompromisszummal jár.

    A korábban írt megoldást azért szerettem, mert a tápom szuperhalk volt, a hátsó ventilátor szabályzása meg rá volt kötve a cpu hőmérsékletre. 2D-ben, böngészés, filmnézés alatt az alacsony fogyasztás miatt a táp szinte néma volt, a hátsó 12 centis meg épphogy csak pörgött, 1 méterről már nem lehetett hallani hogy megy-e a gép. Ha meg játszottam vagy cpu igényes programot futtattam akkor felpörgött a hátsó és a nagyobb fogyasztás miatt begyorsuló tápventivel együtt kifújta a házból a felgyülemlő meleget.

    Manapság már nem olyan fontos szempont a paszívság, mivel vvannak tápok amik alacsony terhelés alatt leállítják a szellőztetést és a vga-k energiagazdálkodása és ventilátorszabályzása is fejlődött, valamint barátságosabb árcédulával kapni jó kialakítású házakat is.

    Mindezek ellenére igenis számít hogy csak 1-2 vagy sokkal több ventilátor van a házban, már csak a légáramlás hangja és a rezonancia miatt is.

Új hozzászólás Aktív témák